Барський монастир: Новий етап життя

У середині XVI століття у селі Семенки, що поблизу Бара, з’явився православний монастир. Після повстання Северина Наливайка обитель була знищена польською владою, а у XVIII столітті зайнята базиліанами, котрі пізніше перейшли жити у місто Бар. Про початок історії Барського монастиря докладно розповідалося у минулому випуску «Православної Вінниччини». Тепер звернімося до подій ХIХ століття, коли обитель було передано православному духовному відомству.

Возз’єднання з Православієм

У 1837 році в колишньому приміщенні базиліан розпочав своє існування православний Покровський чоловічий монастир. Першим настоятелем і будівничим був ієромонах Ігнатій, який прибув із Головчинської обителі. У 1840 році йому на зміну прийшов ігумен Григорій із Гранівського монастиря. З 1843 по 1845 роки намісником обителі служив ієромонах Кипріан, який прибув із Свято-Троїцької Кам’янець-Подільської чоловічої обителі.

19 грудня 1845 року посаду намісника Барського монастиря зайняв колишній ректор Приворотських духовних училищ ігумен Нектарій (Надєждін). За підтримки владики Арсенія (Москвіна) молодий та енергійний священнослужитель вирішив втілити у життя ідею колишнього подільського архієпископа Кирила (Платонова-Павлова): перевести до Бара духовне училище. Ідея була реалізована, й таким чином 1-2 класи училища знаходились у с. Привороття, а 3-4 – у Бару. Пізніше стараннями о. Нектарія було засновано підготовчий курс при Барському монастирі, по закінченні якого абітурієнти, минаючи Приворотське училище, вступали одразу до 3-го класу.

Джерело:  orthodox.vinnica.ua