Таїнство хрещення

Хрещення – це велике Таїнство, підходити до якого потрібно благоговійно і обдумано. Охрестившись, людина повинна пам’ятати, що тепер він – православний християнин, воїн Христовий, член Православної Церкви. Це зобов’язує до багато чого. У першу чергу до любові. Любові до Бога і ближніх.

Таїнство Хрещення і Миропомазання здійснюється у будь-який день року за попередньою домовленістю із священиком. Кожне Хрещення відбувається у зручний для віруючих час.

Для Хрещення необхідно мати:

1. Хрестик, натільний на ланцюжку або мотузці.

2. Крижму (спеціальне біле льняне полотно з вишитими хрестами – можна придбати у нашій церковній лавці).

3. Ікону (Ангела Охоронителя або ж іменну).

4. Хрещених батьків. Вони мають бути хрещені, православні і між собою не одруженими.

На Хрещення приходять:

1. Рідні батьки (мати тільки по закінченні 40-ка денного очищення після народження дитини).

2. Хрещені батьки (охрещені, православного віросповідання та ті, що не перебувають між собою у шлюбі).

3. На Таїнстві можуть бути присутні усі бажаючі (рідні, друзі, знайомі).

Похресника слід одягати так, щоб можна було легко роздягнути,
рідні та хрещені батьки повинні мати на собі хрестики (як і взагалі усі православні християни)
необхідно прийти завчасно до часу Хрещення (на 15 хвилин раніше)
відео та фотозйомка не забороняється.

Недопустиме друге (повторне) Хрещення, а також, щоб хресними батьками однієї дитини були чоловік і жінка в шлюбі між собою або наречені, що бажають у майбутньому одружитися.

Пам’ятайте

• Мамам немовлят в храм заходити не можна до прочитання очисної молитви. Вона читається священиком після закінчення 40-ка днів від народження дитини.
    • У мам і хресних мам можуть бути перешкоди до участі в Таїнстві. У цьому випадку необхідно відкласти вчинення Таїнства Хрещення до закінчення днів очищення.

Таїнство хрещення у питаннях та відповідях »»»