Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Червоне

Престольне свято: 14 жовтня

Настоятель: іерей Володимир Катеринчак

Коротка історична довідка

Приходська Свято-Покровська церква в селі Грабівцях була збудована в 1728 році. Це був дерев’яний, трикупольний, на кам’яному фундаменті, з однією дзвіницею та чотириярусним іконостасом храм.
Відомо, що в церковній власності було 45 десятих 2352 сажні землі. Будинки для церковних служителів збудовані в 1888-1892 pp. З 1863 року в селі окремому приміщенні існувала церковно-приходська школа.
У 1936 р., в розпал розгулу антицерковної кампанії, церкву, як небажаний елемент, вирішили розібрати.Для цього знайшлися місцеві активісти, які власноруч скинули хрести та зруйнували церковний купол. Із цього матеріалу збудували сільську лазню, а дзвони й хрести віддали в Копайгород. Доля інших церковних цінностей невідома. Церковне приміщення перетворили на склад для зберігання зерна, а згодом тут розмістили сільський клуб. У 1942 р. (село тоді було під румунською окупацією) церкву почали відновлювати. Отець Кость Буняк освятив і відкрив оновле-ний храм, який діє в селі до сьогодні.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння