Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Підлісний Ялтушків

Престольне свято: 14 жовтня

Настоятель: протоіерей Богдан Ляхович

Коротка історична довідка

Перша церква у Підлісному Ялтушкові була збудована в 1780 році. Цебув трикупольний дерев’яний храм із двоярусним іконостасом. У 1873 році старий розібрали, а багато ікон та церковних речей перенесли до нового. Новий храм освятили на честь Святої Трійці, його збудували на кошти зі скарбниці (7753 крб.) і пожертвування прихожан (4000 крб.) [25, с. 622]. Це був однокупольний дерев’яний храм. Поруч з ним збудували дерев’яну дзвіницю. В Свято-Троїцькому храмі було встановлено новий триярусний іконостас. А в 1883 році поблизу церкви збудували часовню на згадку про трагічну смерть імператора Олександра II.

Досить багато гарних справ для церкви та приходу зробили священики Питик Кардасевич (1818-1843 рр.) та Антоній Любінецький.

Населення Підлісного Ялтушкова в основному складалося з православних (чоловіків – 1096, жінок – 1121) та незначної кількості католиків (чоловіків – 15, жінок – 20), євреїв (чоловіків – 11, жінок – 40) і декількох розкольників. Церковні землі налічували з 55 десятин 2079 сажнів землі. З 1879 року в селі діяла церковно-приходська школа. Згодом у 1898 році прихожани за власні кошти збудували для неї окреме приміщення, а також окремі будинки для священика і псаломщика.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння