Храм благовірного князя Олександра Невського с. Сеферівка

Престольне свято: 11 вересня

Настоятель: протоієрей Георгій Холод

Коротка історична довідка

На живописній горбистій місцевості, неподалік від лісу, на північ від села Буцні в другій половині XVI ст. (близько 1570 р.) було засноване село Сеферівка. У 1593 році село подароване Северину (Сеферу) П’ятигорцю і включене до Барського староства [91, ст.112].
У 1651 р. село переходить у власність Барського єзуїтського колегіуму, за привілеєм польського короля Зігмунда III, тому що після синів Северина П’ятигорця пе-рейшло в королівське розпорядження.
У середині XVII ст. в Україні відбулася національно-визвольна війна. Як відомо, в подіях національно-визвольної боротьби активну участь узяли жителі Подільського краю. Результатом стало перетворення великої кількості населених пунктів на пустку. Така ж доля спіткала й село Сеферівка, яке переписом 1661 року відмічене серед запустілих. У цей час Барським старостою був Іван Виговський. Він своєю діяльністю підтримував католицтво в краї. Але поруч із цим, зменшуючи податки для місцевих жителів, намагався від-родити до життя окремі села , в тому числі й Сеферівку, та все даремно.
Уже після виселення з Бара єзуїтів село Сеферівка переходить у власність Барського старости Юрія (Мартина) Любомирського.
Після 1793 року, коли західне Поділля відійшло до Росії, Сеферівка стає державним селом. Та зміна державних власників не сприяла покращенню добробуту селян.
Що ж до релігійного життя, то воно теж визначалося за розпорядженнями господарів. Православна громада, будучи приписаного до села Буцні, відвідувала там храм Святого Миколая, а власниками-єзуїтами тут було збудовано католицьку каплицю. І лише в 1894 році, в пам’ять про чудесне врятування імператора Олександра II та його сім’ї під час аварії на залізниці, жителі села за власний кошт (4500 крб.) збудували церкву на честь святого Олександра Невського.
У 1888 році в найманій хаті в Сеферівці було відкрито школу грамоти.
Церква Святого Олександра Невського збереглася і діє до сьогодні

Карта храмів та монастирів Барського благочиння