Свято-Троїцький храм с. Кошаринці

Престольне свято: (Триїця)

Настоятель: протоієрей Павло Мироненко

Коротка історична довідка

Наприкінці XVIII ст. в селі оселився польський декан,стараннями якого тут відкрили католицьку каплицю. На початок XX ст. в приході було дві церкви,одна з яких мала старе приміщення і була вже закрита та нова. Перша церква була уніатською, точна дата її будівництва невідома. У 1885 році в результаті пожежі згоріли всі три куполи храму, та в тому ж році дах поновили, але з одним куполом.

Будівництво нового Свято-Троіцького храму тривало впродовж 1893-1895 pp. Це був великий, дерев’яний храм. На його будівництво витратили 10500 крб. Тут був поставлений чотириярусний іконостас. Серед ікон особливою пошаною користувався образ Божої Матері у витканій сріблом ризі. Церква Святої Трійці збереглася і діє в селі до сього-днішнього дня

Угіддя церкви складали 35 десятин 1631 сажнів землі.

Церковно-приходська школа в селі існувала з 1868 року, і з того ж часу вона діяла в окремому приміщенні.

Окремі будинки для церковних служителів спорудили в 1888 році.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння