Храм Різдва Пресвятої Богородиці с. Буцні

Престольне свято: 21 вересня

Настоятель:  ієрей Микола Данильченко

Коротка історична довідка

Село Буцні розташоване на двох пагорбах по праву сторону невеликої річки Мощанка, поблизу річки Лядова, з лівої сторони її течії.

Свою назву село отримало від перших власників Буцнів [5, с. 111].

Саме це поселення Лядова (згодом Буцні), як частина барського Подністров’я, згадується в грамоті Коріатовичів від 1388 р.

Перша церква в Буцнях була збудована в 1753 році завдяки зусиллям священика Василя Партикевича. Церква була дерев’яною на кам’яному фундаменті. У 1894 році на кошти прихожан було збудовано новий храм на честь Святого Миколая (як і попередній). Його будівництво коштувало 5500 крб. Іконостас до нового храму був перенесений із колишнього. Він був установлений в 1883 році, в ньому збереглися деякі старі ікони. На початок XX ст. над «царськими вратами» в храмі зберігалася старовинна ікона Божої Матері із Немовлям на лівій руці. На поклоніння до цієї ікони жителі ближніх сіл збиралися 8 вересня. Церква Святого Миколая збереглася до сьогодні.

При сільській церкві в 1886 році було відкрито церковно-приходську школу, що розташовувалася в окре-мому будинку.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння