Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Терешки

Престольне свято: 14 жовтня

Настоятель: протоіерей Андрій Холод

Коротка історична довідка

У 1771 році на кошти поміщика Іваськовського в селі збудовано трикупольну дерев’яна церкву, покриту гонтом. Церква була відкрита 14 жовтня на релігійне свято Покрови і освячена в Свято-Покровську. З того часу цей день став у селі Терешках престольним святом. Прихожанами церкви були жителі сіл Терешок, Гавришівки, Стасюків.

У 1868 році внаслідок старості існуючої дерев’яної церкви, на кошти казни було побудовано нову, двокупольну дерев’яну церкву з дерев’яною дзвіницею та новим триярус-ним іконостасом. І хоч церква завжди слугувала об’єднавчим фактором для народу, кількість прихожан була незначною.

Внаслідок такого становища в селі, рішенням Могилів-Подільського повіту волосне управління було переведено в 1872 році з села Чемериси-Волоські в село Терешки. Воно розмістилось на поміщицькому дворі й називалося Тереш-ківська волость. Але й цей захід не допоміг, жителі села майже зовсім перестали відвідувати церкву. Через це не було змоги утримувати служителів церкви, й вона не давала ніяких прибутків, а лише витрати. Тоді рішенням Поділь-ської єпархії церква в селі Терешках була закрита (з 1873 по 1893 роки), а жителі села були приписані до церкви села Чемериси-Волоські.

У 1889 році в селі Терешках була відкрита церковно-приходська школа, а з 1894 року її перевели до власного будинку.

На діючій сьогодні в селі церкві міститься напис «Українська пам’ятка історії. Покровська церква. Спору-джена в 1771 р. Зруйнована в 1950 р. Відроджена 2007 р.за участю жителів села і пам’яткоохоронців Київщини…». та він вочевидь суперечить даним, (викладеним вище), зіб-раним Ю. Сіцинським, про будівництво в селі двох храмів у 1771р. та 1868 р.

У 2007 році в с. Терешки було збудовано церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці на місці старої, яку зруйнували в 1950 році. Храм був освячений 4 серпня 2011 року митрополитом Симеоном.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння