Храм Введення во храм Пресвятої Богородиці с. Іванівці

Престольне свято: 4 грудня

Настоятель: протоієрей Георгій Криванич

Коротка історична довідка

Церковний округ села Іванівці мав власний деревяний трикупольний храм, збудований на кошти прихожан у 1760 році на вимогу барського офіціала Василя Матковського. Він був освячений на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Дослідник релігійного життя Поділля Ю. Сіцинський, опираючись на метричні книги XVIII ст. з актами від 1728 року, зазначає, що в приході церква існувала ще до 1760 року. І стояла та церква біля нинішньої, але коли і ким вона була збудована – точно невідомо. У дослідженнях М. І. Жар-ких знаходимо відомості про те, що це був храм Святого Миколая від 1657 року.

У 1871 році поруч із церквою Введення в храм Пресвятої Богородиці була збудована дерев’яна, покрита жестю дзвіниця.

Церковні володіння складали 69 десятин 2372 сажні землі, до яких входили: церковна садиба, орні землі, сіножаті з дубовим лісом та хутір.

Будинки для причту були споруджені в 1892-1894 pp. за 1400 крб. податків за землю та 400 крб., доданих від приходського попечительства [25, с. 513]. Зі священиків в Іванівцях найвідомішим у XIX ст. став Григорій Лашкевич, який прослужив в одному приході 38 років (1816-1854 pp.) і залишив по собі добру пам’ять серед прихожан.

З 1862 року в Іванівцях діяла церковно-приходська школа, переведена до окремого будинку з 1891 року.

Свято-Введенський храм зберігся в Іванівцях і до сьогодн.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння