Храм Архістратига Божого Михаїла с. Матейків

Престольне свято: 21 листопада

Настоятель: протоієрей Володимир Кивак

Коротка історична довідка

Свято-Михайлівська церква була збудована в 1766 році за кошти тодішнього власника села. Вона була дерев’яною, з трьома куполами. У 1876 році церкву підняли на нову кам’яну основу, добудували нову частину, купол покрили жестю. Також зробили внутрішній ремонт: пофарбували церкву зсередини та оздобили позолотою іконостас. У 1878 році на нову основу підняли дерев’яну дзвіницю, що стояла окремо від церкви.

Церковні угіддя разом із садибою, дорогою, хутором, старим садом та орними землями складали 39 десятин 1967 сажнів землі.

У приході було відкрито дві школи. В селі Матейків у 1877 р. відкрито церковно-приходську школу, а в Слободі-Матейківській – школу грамоти в 1889 р. Обидві згодом перевели до окремих приміщень, збудованих на кошти земських зборів (податків) (Матейківська отримала власне приміщення в 1882 році, а Слобідська – в 1884 році).

Свято-Михайлівська церква діє в селі й до сьогодні.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння