Таїнство Вінчання

Вінчання – не просто прекрасний красивий обряд або древня традиція. Вінчання – це велике церковне Таїнство, через яке подружжя отримують благодать Божу, коли Сам Господь незримо з’єднує їх в одне ціле, в єдину плоть, і тому в духовному сенсі вінчання шлюб має для кожного з подружжя ставати життям у Христі.

Для Вінчання необхідно мати:

1. Ікони вінчальні – (Спаситель і Богородиця).

2. Рушники для ікон – 2 шт.

3. Рушник під ноги -1 шт.

4. Рушник пов’язувати руки – 1 шт.

5. Хусточки малі (розміром з носові) – 4 шт.

6. Обручки.

7. Вінчальні свічки.

8. Вино – 1 пл.

Освячені ікони, вінчальні свічки та набір тканих рушників можна придбати у храмі.

Духовна підготовка до Вінчання – Сповідь і Причастя:

Як і до кожного церковного таїнства, найкращою і необхідною підготовкою до таїнства вінчання є піст та молитва. За традицією, молоді за тиждень до вінчання приходять до храму, щоб посповідатися та причаститися Святих Христових Тайн (як підготуватися до сповіді і причастя вам розкаже священик).

Тож, перед Вінчанням необхідно підготуватися через Сповідь і Св. Причастя. Як це зробити читайте в розділі ТАЇНСТВО ПОКАЯННЯ (СПОВІДІ) і в розділі ТАЇНСТВО ПРИЧАСТЯ.

Молитви перед Причастям читайте в розділі Послідування до Св. Причастя.

Перед Вінчанням нареченим і (свідкам) необхідно:

1. Прийняти таїнства Сповіді і Причастя.

2. Молоді і свідки повинні мати на собі натільні хрестики.

3. Необхідно прийти завчасно до часу Вінчання (на 15 хвилин раніше).

Пам’ятайте

У нареченої можуть бути перешкоди до участі в Таїнстві. У цьому випадку необхідно відкласти здійснення Таїнства Вінчання до закінчення днів очищення.

Згідно канонічним правилам, вінчання не здійснюється:

-Протягом всіх чотирьох постів
-Під час Сирного тижня (масниці) перед Великим постом
-На Світлій (Великодньої) седмиці після Пасхи
-В Святки – період від Різдва Христового (7 січня) до Водохреща (19 січня)
-По вівторках, четвергах і суботах, а також напередодні дванадесятих, великих і храмових свят
-Напередодні і в дні Усікновення глави Іоанна Предтечі і Воздвиження Хреста Господнього – 10, 11, 26 і 27 вересня.

Таїнство Вінчання у питаннях та відповідях »»»