Що таке Таїнства Церкви?

Таїнства Церкви – це священнодії, в яких під обрядами невидимо діє благодать Божа, тобто спасительна дія Святого Духа.

У Православній Церкві сім Таїнств: перше – це Таїнство Хрещення – яке є духовним народженням; друге – це Таїнство Миропомазання – під час якого людина отримує дари Святого Духа для життя духовного; третє – це Причастя – під час якого християнин під виглядом хліба і вина вкушає Істинні Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа, таким чином, єднаючись з ним; четверте -Покаяння – Таїнство примирення з Богом та відновлення благодаті Хрещення; п’яте – Священство – Таїнство, у якому обраний від народу через покладання рук єпископа отримує благодать звершувати Таїнства та богослужіння, а також духовно опікувати народ Божий; шосте – це Таїнство Шлюбу – в якому надається благословення Господнє на подружнє життя, народження та виховання дітей; і сьоме – це Таїнство Єлеєосвячення (або Соборування) – в якому по молитвам Церкви людина отримує зцілення від хвороб духовних і тілесних. Участь у Таїнствах – це участь у справжньому благодатному житті Церкви.

Блаженніший Митрополит Володимир

З благословення високопреосвященнішого Cимеона, митрополита Вінницького і Барського, перед звершенням таїнств хрещення та шлюбу в усіх храмах Барського благочиння проводяться катехізичні бесіди.

Катехизація — слово, що походить від грецького «κατηχισμός», тобто — «навчаю». В християнському світі під цим мається на увазі навчання основам християнської віри і віровчення Церкви. Метою катехізації є уцерковлення – долучення людей до християнського богоугодного життя.

Крім катехізичних бесід, обов’язковим є Таїнство покаяння (сповідь), Таїнство євхаристії (причастя),
та заповнення спеціальної анкети, яку можна отримати в храмі або скачати тут:
Анкета батьків Анкета хресних батьків Анкета хрещаємого Анкета наречених

При підготовці до Таїнства Хрещення катехизацію — огласительні бесіди проходять дорослі, діти свідомого віку, батьки та восприемники малолітніх дітей (хресні батьки).

При підготовці до Таїнства Вінчання катехизацію проходять молодята.

ТАЇНСТВО ХРЕЩЕННЯ ТАЇНСТВО ВІНЧАННЯ

Без катехізації Таїнства Хрещення, та Вінчання, в храмах Барського благочиння не здійснюються!