Покровський храм село Мар’янівка

Сьогодні Мар’янівка, а колись – Маріанівка. На початок XXст. населення складалося в основному з православних та незначної кількості католиків і євреїв.

До XX ст.в селі діяв Свято-Покровський храм, який збудували на місці старого, зруйнованого у 80-х роках XIX ст. Цей дерев’яний храм був споруджений у 1794 році з благословення преосвященного Віктора (Садковського), триярусний іконостас у ньому також був дерев’яний. Його встановили в 1896 році. А до того в церкві стояв старий багато-ярусний іконостас.

Неподалік від церкви була каплиця, що являла собою навіс на чотирьох стовпах, під яким знаходився кам’яний хрест і ікона «Вознесення Господнє» на жесті. До каплиці щорічно на свято Вознесіння влаштовували хресну ходу для проведення молебну та освячення води.

Церковної землі було 35 десятин 1288 сажнів землі. Церковно-приходська школа існувала з 1833 року, а з 1885 року її перевели до окремого приміщення. У 1874 році був збудований дім для священика