«Юні знавці Біблії» повернулись лауреатами

Одинадцята Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії» вкотре зібрала її учасників у стінах найстаршого закладу України – Острозькій академії. Темою цьогорічного наукового зібрання було: «Християнство – духовний вибір українського народу» (до 1030 річниці Хрещення Русі-України).

Отож,  27 квітня учні 7-11-х класів та студенти І-ІІ курсів ВНЗ представляли дослідження Святого Письма: «Блаженний той люд, що Богом у нього Господь, блаженний народ, що Він вибрав його на спадок собі» (Пс.32:12) та «Коли хто хоче йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та йде вслід за Мною…»(Мф. 16:24). Серед восьми учасників єпархіальної команди – представники Барського благочиння: семикласниця Марія Гуцуляк (недільна школа «Фавор» Спасо-Преображенського храму с. Балки; НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-гімназія») та десятикласник Сергій Лаврентюк (недільна школа храму апостола Іоанна Богослова с. Гармаки; БГПК ім. М. Грушевського, обласний гуманітарний ліцей-інтернат для обдарованих дітей). Змістовні виступи, оригінальні презентації, аргументоване пояснення значень крилатих висловів, джерелом яких стала Біблія, подолане хвилювання  і впевнене виконання 40 тестових завдань на знання Святого Письма – ось один олімпійський день. Сергій та Марія – у числі лауреатів олімпіади серед 25-30 учасників-однолітків.

Нагородою для них стали не тільки грамоти, але й спілкування з ровесниками, прекрасний концерт народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» Кам’янець-Подільської міської ради, що серед виконаних творів представив і «Пісню Пресвятої Богородиці в Барграді» (на честь Барської ікони Божої Матері). І ще – перебування у Межиріцькому Троїцькому монастирі: затишні келії, крилосний послух під час Літургії, молитви перед чудотворним Межиріцьким образом Богородиці, що являє своє Материнське Заступництво повсякчас.

А ХІ Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії» триває: 1 червня у ній братимуть участь Оленка Лаврентюк, Андрій Матковський , Дарія Твердохліб, Марія Січко та Лілія Кушнір – молодші учасники єпархіальної команди.

Тетяна СІЧКО, вчитель недільної школи «Фавор»
Спасо-Преображенського храму с. Балки