Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Маньківці

Престольне свято: 14 жовтня

Настоятель: протоіерей Василь Холод

Коротка історична довідка

У 1765-1882 рр. в Маньківцях діяла церква в честь Покрови Пресвятої Богородиці. В 1882 р. її розібрали і на тому ж місці збудували нову. Для її будівництва використали придатний матеріал із попередньої церкви, а закінчили будівництво на кошти прихожан, що склали 5000 крб; із старої церкви перенесли триярусний іконостас. У церкві на почесному місці зберігалася ікона в срібній ризі, придбана за кошти мирового посередника А. Петрова, сусідніх поміщиків та селян колишньої маньковецької волості на згадку про врятування імператора Олександра II від небезпеки в 1866-1867 рр. Церква збереглася і діє до сьогоднішнього дня.

Церковні володіння становили 52 десятини 808 сажнів землі.

У 60-х роках XIX ст. в Маньківцях відкрили церковну школу, що діяла до 1874 р. Цого ж року в селі замість школи відкрили міністерське однокласне училище, а в 1898 р. ще й школу грамоти для дівчат.

Населення Маньковець на початок XX ст. складалося з представників різних конфесій: 1736 осіб православних, 103 – католиків, 11 – лютеран і 99 – євреїв.

Окрім православної церкви, в Маньківцях діяв римо-католицький костел. А на сільському кладовищі було поставлено каплицю. Костел збудували в 1763 р. за сприяння місцевого поміщика Йосипа Дембського. До нього було приписано 1013 прихожан. Цей храм, збудований у стилі раннього класицизму, не потрапив до Державного реєстру пам’яток архітектури, тому після того, як він прийшов у занедбаний стан, його не реставрували

Карта храмів та монастирів Барського благочиння