Паломники з Барського багочиння взяли участь у торжествах до 1000-ліття успіння рівноапостольного князя Володимира у Києві

2015 рік – ­­ ювілейний для України та усього вселенського православ’я, адже цього року православний світ відзначив 1000-ліття успіння рівноапостольного князя Володимира. До цієї визначної події вся країна готувалася ще заздалегідь, всією Україною пройшли урочисті пам’ятні заходи. Як ієрархи Української Православної Церкви, так і світська влада підкреслювали, що Хрещення Русі стало переломною, доленосною подією в Українській історії. А правління Великого князя Володимира вивело Київську Русь на світову арену, зробило її впливовою та авторитетною середньовічною державою. Саме за свої видатні заслуги Володимир Великий був прославлений у лику святих як рівноапостольний.

27-28 липня делегація паломників із Барського благочиннявідвідала святкові заходи у столиці України – місті Києві, присвячені 1000-літтю успіння рівноапостольного князя Володимира Великого.

По прибутті до Києва, паломницьку групу, яку очолив протоієрей Павло Мироненко, зустріли волонтери. О 14:00 27 липня на Володимирській гірці відбувся молебень, який очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні представників Помісних Церков світу, зокрема Польської, Болгарської, Румунської, Чеських земель і Словаччини, єпископату, священства, чернецтва та більше 20 тисяч вірних Української Православної Церкви. Митрополит Вінницький і Барський Симеон також взяв участь у молебні Хрестителю Русі. Разом із духовенством святому князю молилися представники державної влади та уряду України.

«Нехай молитвами святого великого князя Володимира Господь благословить всіх нас та оберігає нашу українську землю, наш народ», – сказав Предстоятель у вітальному слові до української пастви.

На урочистості, присвячені святкуванню цієї визначної події, до Києва з різних регіонів України були привезені найвідоміші святині українського Православ’я. У столиці, вперше за всю історію Української держави, одночасно перебували вісім чудотворних ікон Божої Матері: «Зимненська», «Почаївська», «Охтирська», «Касперівська», «Піщанська», «Святогірська», «Призри на смирення» та «Троєручиця-Бердянська».

Після завершення молебню Блаженніший Онуфрій разом із єпископатом та духовенством очолив хресний хід з чудотворними іконами та мощами рівноапостольного князя Володимира до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Ходою вулицями Києва із прихожанами зі всієї України пройшли і паломники з Барського району. Біля поклонного хреста на вулиці Грушевського Предстоятель поклав квіти та разом із усім духовенством та мирянами підніс молитви за упокій душ усіх, хто загинув під час трагічних подій лютого 2014 року.

«Я вже не один рік організовую хресні ходи, ­- розповів високопреосвященніший Августин (Макаревич), митрополит Білоцерківський і Богуславський. – Але такого за масштабністю та кількістю вірян за 23 роки ще не було ні на суші, ні на морі, ні у повітрі».

У Лаврі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння на соборній площі. Паломники-барчани також долучилися до святкового богослужіння та змогли відчути особливу і неповторну благодать служби, на якій десятки архієреїв, сотні священиків та тисячі віруючих возносили свої молитви Господу і Богородиці перед чудотворними святинями.

По закінченні богослужіння паломницьку групу з Барського благочиння преосвященніший Миколай, єпископ Васильківський запросив на святкову трапезу до храму великомученика Дмитрія Солунського. Пригостившись смачним борщем з картоплею та узваром, барські паломники подякували владиці та, взявши благословення, вирушили до храму на честь св. Архістратига Михаїла в с. Михайлівка-Рубежівка Києво-Святошинського району, де залишилися на нічліг.

Прес-служба Барського благочиння
Фото: Дмитро Кирик та Роман Григор’єв

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID or problem with query.