У Барському монастирі відзначили 130-річчя встановлення свята на честь Барської ікони Божої Матері

Фото: orthodox.vinnica.ua

1 жовтня, в неділю, у Барському жіночому монастирі на честь чудотворної ікони Божої Матері «Барська» відбулася урочиста Божественна літургія, яку звершив митрополит Вінницький і Барський Симеон у співслужінні благочинних Вінницької єпархії, духовенства Барського і Браїлівського монастирів, священиків з Барського благочиння та гостей з інших єпархій. У храмі молилися численні паломники та гості монастиря, серед яких керівники Бару та району.

Богослужіння було присвячено 130-річчю прославлення як чудотворної великої православної Святині – Барської ікони Божої Матері, на честь якої і названо жіночу обитель на околиці нашого міста. Згідно історичних відомостей, у 1887 році Священним Синодом було встановлено особливе шанування усією Церквою Барської чудотворної ікони Божої Матері 1 жовтня (14 – за новим стилем), у день святкування Покрова Пресвятої Богородиці. А у 2011 р. Священний Синод УПЦ вирішив перенести святкування Барської ікони з 14 на 1 жовтня (за новим стилем). Святий образ, який по милості Богородиці було явлено на нашій землі, було визнано чудотворним після численних зафіксованих фактів зцілень та інших чудес, які ставалися після молитви до Божої Матері перед цією іконою. Перші факти чудесної допомоги Цариці Небесної датуються ще XVII століттям. Серед багатьох згадують зокрема зцілення онуки барського священика від важкої нервової хвороби, яке відбулося після молитви перед Барською іконою у 1885 році. Монастирській літопис зберіг й інший випадок, який стався з п’ятнадцятирічним сином селянина, який також страждав серйозним нервовим розладом і був зцілений після молитви до Божої Матері. Появляється милість Богородиці і в наш час: декілька років тому жителька Хмільника Лариса вилікувалася від онкологічної хвороби після молитви перед Барським чудотворним образом.

Про ці чудеса згадували в цей день у Барській обителі. Митрополит Симеон у своєму архіпастирському повчанні закликав звертатися до Божої Матері, яка є Заступницею усього світу, з молитвою про мир в Україні, про захист і благословення Подільського краю.

По завершенні Літургії у Свято-Іллінському нижньому храмі собору на честь Барської ікони Божої Матері відбулася хресна хода навколо головного храму обителі і звершений молебень до Богородиці. Разом з духовенством, сестрами монастиря та усім народом митрополит Симеон проспівав молитву до Пресвятої Богородиці «Царице моя Преблагая» і привітав усіх зі святом. Особливо тепло і щиро Владика привітав зі святом сестер обителі та ігуменю Антонію, котрі разом із

громадою Бару та благодійниками докладають усіх зусиль для відродження і розбудови Барської чернечої обителі.

Також владика оголосив про важливі події, які пройдуть у Барі в жовтні. Зокрема, митрополит Симеон запросив усіх бажаючих завітати 7 жовтня о 10:00 до районного центру дозвілля (будинок культури), де відбудеться традиційний єпархіальний Молодіжний фестиваль духовної та патріотичної пісні, у якому візьмуть участь хорові колективи зі всієї Вінницької єпархії.

А 11-13 жовтня у місті пройде І Міжнародна науково-практична карєзнавчо-богословська конференція «Духовні скарбниці Поділля», що присвячена 130-річчяю прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної та 260-річчю кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці м. Бара.

По завершенню богослужіння митрополит Симеон у супроводі ігумені Антонії, духовенства, голів Барської районної адміністрації та районної ради, міського голови м. Бару, селищного голови с. Гайове та благодійників обителі ознайомився з тим, як проходять оздоблювальні роботи у верхньому головному храмі собору, який присвяченій Барській іконі Пресвятої Богородиці.

Маємо надію, що у цей ювілейний рік Божа Мати буде особливо прихильна до нашого благословенного краю. А для цього давайте частіше звертатися з молитвами до Цариці Небесної – Матері Господа нашого Ісуса Христа, Яка дарувала нам велику милість – Свій чудотворний образ «Барський», відомий по всій Україні та за її межами.

За матеріалами прес-служби Вінницької єпархії УПЦ