Митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію в смт Копайгород

23 червня 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Копайгород Барського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), благочинний Барського округу архім. Серафим (Поворозник), настоятель храму прот. Георгій Холод та духовенство Барського благочиння.

За літургією, з благословіння Предстоятеля УПЦ, клірики Барського благочиння прот. Георгій Холод та прот. Володимир Кивак були нагороджені правом звершення літургії з відкритими “Царськими вратами” до Херувимської пісні.

Багато діток взяли участь в таїнстві Євхаристії, загалом було дуже радісно бачити у храмі стільки дітей, велика кількість з яких є вихованцями місцевої недільної школи.

Після богослужіння відбувся чин славління Святої Трійці.

Митрополит Варсонофій привітав усіх парафіян зі святом П’ятидесятниці та подякував настоятелю отцю Георгію за багаторічну працю на парафії.

Коротка історична довідка

Із 1713 р. до 1882 р. в містечку Копайгороді існувала дерев’яна церква Різдва Богородиці, яку збудували за власні кошти прихожани. Через ветхість ця церква була розібрана і продана за 200 крб. прихожанам села Шипинки. А вже наступного року в Копайгороді було розпочато будівництво нового храму Різдва Богородиці за кошти поміщика Маріана Сулятицького (17.000 крб.), які були вилучені в нього казною по зобов’язанню, даному ще в 40-х роках.

Дзвіницю збудували разом із церквою, встановили новий двоярусний іконостас. До цього храму було приписано церкву в селі Романки, що знаходилася на південний захід від Копайгорода. Церква Романок була збудована разом із дзвіницею з дерева й освячена в честь Святого Архистратига Михайла в 1761 році. Кошти на її будівництво зібрали місцеві жителі.

Церковні угіддя обох сіл разом складали 60 десятин 1592 сажні землі. Копайгородська церква мала капітал 200 крб., що зберігався вічним вкладом церкви Різдва Богородиці, збудованої за кошти поміщика в 1884-1885 pp.

У приході діяли з 1863 року дві церковно-приходські школи. Наприкінці XIX ст. їх було переведено до окремого будинку: в Копайгороді – у 1893 р., в Романках – 1899 р.

Православну церкву Різдва Богородиці внесено до переліку архітектурних пам’яток Барського району . Сьогодні храм реконструйований.