Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочистості у Браїлівському монастирі

15 вересня, в день пам’яті преподобних Антонія і Феодосія Печерських Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі. Як повідомлялося раніше, на свято у Браїлів в цей день були привезені найбільші святині Вінницької єпархії. Це чудотворні ікони: «БРАЇЛІВСЬКА-Почаївська», «БРАЇЛІВСЬКА-Ченстоховська», «Зіновінська», «Писаревський», «Кіровська», «Тиврівська», «Вінницько-Рожецька». Барська ікона Пресвятої Богородиці, яку шанують і люблять не лише у Вінницькій області, а й по всій Україні, також була на богослужінні. Святиню-покровительку нашого міста ще напередодні привезла делегація на чолі з протоієреєм Віктором Терлецьким. Для паломників Барчан, які мали бажання відвідати урочисте богослужіння, ще заздалегідь було організовано два автобуси: від монастиря і кафедрального собору. Велика кількість паломників з Барського району прибула в селище Браїлів ще напередодні, щоб поклонитися святиням і з самого ранку зустрічати Предстоятеля.

Нагадаємо, що панська земля тісно пов’язана з Свято-Троїцьким монастирем. Ігуменя Браїлівській обителі Антонія (Стеценко) також настоятелькою жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері, який деякий час був скитом Браїлівській обителі, поки в 2012 році не отримав статус самостійного монастиря.

Його Блаженство зустрічали паломники з Вінницької та інших єпархій. Стараннями насельниць обителі Свято-Троїцький монастир виглядав особливо ошатно і дуже красиво. Оздоблення і величезне панікадило (церковна люстра) головного храму були багато прикрашені квітами. Барвінком і пелюстками була викладена орлец і встелена доріжка, по якій Предстоятель повинен був увійти до храму. Охочих взяти благословення у Митрополита Онуфрія, як і напередодні, було дуже багато. Ігуменя Антонія зустріла Блаженнішого владику традиційним подільським короваєм.

Перед початком літургії Предстоятель вклонився чудотворним іконам і мощам преподобного Симеона, які перевезли з Вінниці на богослужіння. Блаженнішому знову співслужили архієреї з усієї України та Помісних Церков, а також священики з усіх благочинь єпархії, у тому числі і Барського. Благочинний Барського району архімандрит Серафим мав честь під час богослужіння піднести владиці Онуфрію панагії і хрест.

Під час проповіді Митрополит Київський і всієї України Онуфрій нагадав, що цього року Церква відзначає 1000-річчя успіння рівноапостольного князя Володимира (про перший і другий дні паломництва Барчан на урочистості в Києві, пов’язані з цією знаменною датою, читайте на нашому сайті). Також 15 вересня, в день преподобних Антонія і Феодосія Печерських (перший з яких увійшов у новий Собору Вінницьких святих), престольне свято відзначає нижній храм Свято-Троїцького монастиря. Блаженніший владика нагадав віруючим історію князя Володимира і святих Антонія і Феодосія, закликав усіх брати приклад з життя цих видатних християнських подвижників.
Після закінчення літургії духовенство та більш ніж 2000 мирян здійснили хресний хід навколо обителі.

Святкові урочистості закінчилися спільною трапезою, яку для паломників організували насельниці Свято-Троїцького монастиря.

Їхали з Браїлів панські паломники, переповнені прекрасними враженнями, з великою душевною радістю і одночасно сумом, адже це визначна подія в житті єпархії та кожного віруючого, це час, проведений в молитовній єдності, залишився позаду. Сподіваємося, що Його Блаженство і гості у священному сані з інших Помісних Церков ще відвідають благословенну Вінницьку землю. А поки нам залишається чекати і молитися наших знову встановлених небесних покровителів – Собору Вінницьких святих.

Прес-служба Барського благочиння