У місті Бар відбулася триденна міжнародна конференція “Духовні скарбниці поділля”

Барський міський голова Артур Цицюрський взяв участь у триденній Міжнародній науково-практичній краєзнавчо-богословській конференції “Духовні скарбниці Поділля”, яка розпочалася у нашому місті 11 жовтня 2017 року. Конференція приурочена 260-річчю Свято-Успенського кафедрального собору м. Бара та 130-річчю прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної.

Учасників конференції – представників духовенства, науковців, краєзнавців – також привітали голова історичного відділу Вінницької єпархії УПЦ, клірик храму Вознесіння Господнього м. Вінниці та викладач Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу ієрей Назарій Давидовський; благочинний Барського району архімандрит Серафим (Поворозник); голова районної ради Михайло Піддубний та голова райдержадміністрації Володимир Саволюк.

Міський голова А.Цицюрський виступив з науковою доповіддю “Історична спадщина Барського монастиря як об’єкт для міжконфесійної та екуменічної діяльності”.

Далі учасники конференції завітали до районного історичного музею, де переглянули виставку фотохудожника Євгена Меснянкіна «Святиня Барська» та творчі роботи його дружини Вікторії Меснянкіної. Також була проведена екскурсія духовними та історичними пам’ятками міста Бара.

А 12 жовтня відбулася Літургія у Свято-Успенському кафедральному соборі яку очолив Високопреосвященнійший Симеон – митрополит Вінницький і Барський у співслужінні з митрополитами Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром та Могилів-Подільським і Шаргородським Агапітом, духовенством з різних куточків України. Після богослужіння відбулись секційні засідання учасників конференції.