Володимир Саволюк: «Проведення у Барі І міжнародної науково-практичної краєзнавчо-богословської конференції «Духовні скарбниці Поділля» є значимою подією»

Володимир Саволюк

На цьому наголосив голова райдержадміністрації Володимир Саволюк у вітальному слові до учасників І міжнародної науково-практичної краєзнавчо-богословської конференції «Духовні скарбниці Поділля», яка сьогодні, 11 жовтня, розпочала свою роботу і приурочена 260-річчю Свято-Успенського кафедрального собору м.Бара та 130-річчю прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної.

Очільник району Володимир Саволюк зазначив, що питанням духовного життя та міжконфесійних відносин в Україні, духовних надбань нашого народу присвячено чимало наукових робіт та досліджень. Але ця тема настільки глибока і багатогранна, що і на сьогодні її вивчення науковцями, богословами увінчується новими відкриттями, дає можливість збагатити духовну спадщину і на її основі, враховуючи реалії сучасного життя, творити новітні практики пастирського служіння Церкви.

Скарбниця духовності Барського краю, як і всього Поділля, надзвичайно багата. Вона, мов те невичерпне джерело, яке наповнює Вірою, Надією і Любов’ю душу кожного, хто припаде до нього спраглими устами пізнання. Любов’ю до Господа, любов’ю до ближнього свого, до батьків, до рідної землі.

Тому проведення у Барі І міжнародної науково-практичної краєзнавчо-богословської конференції «Духовні скарбниці Поділля» є значимою та актуальною подією як у богословському, так і в світському науковому просторі. Й дуже приємно, що місцем її першого проведення визначено саме наше старовинне місто, багате на історико-архітектурні пам’ятки та духовні святині різних релігійних конфесій.

Володимир Саволюк також зазначив, що районна влада не стоїть осторонь питань збереження й примноження духовної спадщини рідного краю та відкрита до співпраці з усіма, хто прагне зберегти для нащадків безцінні святині Подільської землі.

Учасників конференції – представників духовенства, науковців, краєзнавців – щиро і сердечно також привітали ієрей Назарій Давидовський, голова історичного відділу Вінницької єпархії УПЦ, клірик храму Вознесіння Господнього м.Вінниці, викладач Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу; благочинний Барського району архімандрит Серафим (Поворозник); голова районної ради Михайло Піддубний, голова міської об’єднаної громади Артур Цицюрський.

Під час пленарного засідання конференції були презентовані наукові доповіді та «Молитовник українських вірян».

Далі учасники конференції завітали до районного історичного музею, де переглянули виставку фотохудожника Євгена Меснянкіна «Святиня Барська» та творчі роботи його дружини Вікторії Меснянкіної. Також була проведена екскурсія духовними та історичними пам’ятками міста Бара.

А завтра відбудеться літургія у Свято-Успенському кафедральному соборі та секційні засідання учасників конференції.

Відділ з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації