Синод УПЦ просить владу відновити право на отримання паспортів без чіпів

news.church.ua

Впровадження в Україні біометричних документів впродовж останніх кількох років викликає занепокоєння у багатьох вірян Української Православної Церкви. Про це йдеться у зверненні Священного Синоду УПЦ до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Голови Верховної Ради Андрія Парубія (Журнал 16), повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

«На адресу Священного Синоду та Предстоятеля Української Православної Церкви надходять численні звернення громадян України, в яких вони висловлюють свою глибоку стурбованість з цього приводу.

Закони демократичної держави покликані служити людині, захищати її права та свободи, але в жодному випадку не знищувати найвищу цінність людини – Богом даровану свободу.

У своїх численних зверненнях віряни Української Православної Церкви висловлюють небажання отримувати паспорт у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, за своїми релігійними переконаннями.

Тому Церква не може бути байдужою до волевиявлення своїх віруючих і вважає неприпустимими будь-які форми примусу громадян до використання електронних ідентифікаторів, автоматизованих засобів збору, обробки та обліку персональних даних, оскільки це призводить до порушення основних прав людини.

Окрім цього відсутні будь-які гарантії, що електронна система контролю над людиною не буде використовуватися для впливу на людину з метою її духовного, політичного чи економічного маніпулювання. А тому вважаємо, що такого роду технології та засоби, які використовуються при виготовленні паспорта громадянина України, не повинні бути безальтернативними, а передбачати можливість використання традиційних методів ідентифікації особистості, тим більше, що така практика існує в багатьох країнах.

Підтримуючи волевиявлення багатомільйонної пастви Української Православної Церкви, звертаємось до Вас з проханням відновити можливість отримання паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, та забезпечити альтернативу при прийнятті будь-яких ідентифікаторів, що передбачають можливість вибору традиційних методів посвідчення особи», – йдеться у зверненні.

26 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів вніс зміни до Постанови від 25 березня 2015 року №302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», згідно з яким оформлення паспорта громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія (чіпа), з 1 листопада 2016 року припиняється.