Преображенський храм відзначив відпуст та привітав настоятеля з ювілеєм

Вранці 21 липня жителів села Балки малиновими голосами розбудили церковні дзвони, що запрошували усіх на святкову молитву до місцевого Спасо-Преображенського храму. Привід був надзвичайно приємний та радісний – цього дня увесь православний люд вшановував Казанську ікону Божої Матері, а це означає, що Балчанська церква святкувала відпуст.

Храм-іменинник вразив як парафіян, так і гостей з різних населених пунктів Барського краю та навіть інших районів та областей ошатністю святкового вбрання. Церква потопала у квітах, а запах ладану та спокійна щира молитва викликали відчуття благодаті та піднесеності.

Аж ось розпочалася урочиста Божественна літургія! Окрім настоятеля Спасо-Преображенського храму протоієрея Іоанна Ломаги у святковій службі взяли участь гості у священному сані: протоієреї Василь Сабов (храм Казанської ікони Божої Матері, с. Ялтушків; церква Різдва Пресвятої Богородиці, с. Слобода Ялтушківська), Богдан Ляхович (храм Покрова Пресвятої Богородиці, с. Підлісний Ялтушків; церква великомученика Димитрія Солунського, с. Слобода-Ходацька), Василь Гундертайло (Спасо-Преображенський храм, с. Мигалівці; церква Воздвиження Хреста Господнього, с. Семенки), Віктор Терлецький (монастир Барської ікони Божої Матері), Андрій Холод (храм Архістратига Михаїла, с. Журавлівка; церква Покрова Пресвятої Богородиці, с. Терешки), Василій Холод (храм Воздвиження Хреста Господнього, с. Гулі; церква великомученика Димитрія Солунського, с. Примощаниця), Віктор Кваснєвський (Хмельницька обл., с. Осламів), Володимир Ломага (м. Київ) та ієрей Вадим Василик (храм Успіння Пресвятої Богородиці, с. Попівці; церква Архістратига Михаїла, с. Українське).

Літургія проходила чинно та благоговійно. Особливо радісно та приємно було споглядати, як на службі Божій моляться діти. Маленькі прихожани храму та паломники, що з батьками прибули з далеких міст та сіл, відчували всю серйозність та урочистість моменту та, орієнтуючись на дорослих, спокійно і виважено ловили кожен поклик священика, роздумували над Євангельськими уривками та уважно слухали проповідь настоятеля.

Звернувшись у молитві до Господа «єдиними вустами і єдиним серцем», вірні, що попередньо готувалися та сповідалися, мали змогу причаститися Святих Христових Таїн. До Чаші із Кров’ю та Тілом Господнім підходив цілий потік парафіян, адже кожен із них вважав за честь разом із братами та сестрами у Христі розділити Святу Євхаристію в день храмового празника.

По завершенні літургії духовенство та миряни з іконами, хрестами та хоругвами тричі обійшли навколо храму традиційною хресною ходою, співаючи святкові піснеспіви та прославляючи Богородицю та Її Преблагословенного Сина. Після цього перед храмом відбувся водосвятний молебень.
Настоятель храму протоієрей Іоанн Ломага щиро подякував прихожанам, паломникам та всечесним отцям за спільну сердечну молитву, ще раз привітав зі святом та побажав усім Покрова Цариці Небесної та заступництва Сина Божого. У відповідь духовенство та миряни привітали дорогого батюшку, для якого 21 липня 2017 року виявилося не лише храмовим, а й особистим святом: саме цього дня 10 років тому отець Іоанн Ломага став настоятелем Балчанської парафії! До речі, у січні цього року Його Високопреподобіє уже відсвяткував 20-річчя служіння у священицькому сані.

Завершилися урочистості святковою трапезою, яку на запрошення отця-настоятеля розділили усі гості.

Роман ГРИГОР’ЄВ, прес-служба Барського благочиння