Аншлаг на «Різдвяних дзвіночках»: переповнений зал співав колядки стоячи

8 січня у залі Барського районного центру дозвілля ніде яблуку було упасти, адже Бар стрічає гостей з усього району. Ось уже два роки поспіль містяни мають нагоду насолодитися «Різдвяними дзвіночками» – традиційним фестивалем колядок, що проходить у Барі вже декілька років поспіль. Раніше дійство проводилося лише у Вінниці, а вже в останні роки з благословення Владики Симеона фестиваль проходить і в усіх благочиннях єпархії. Бар як друга кафедра правлячого архієрея – перший із райцентрів, у якому відбувається фестиваль. Згідно з оновленим форматом кожен церковний або світський хор (а участь у заході беруть хорові колективи усіх храмів району) має заспівати по дві-три колядки, а по завершені виступу на учасників чекає почесний диплом.

Захід відбувся за сприяння благочинного Барського району архімандрита Серафима (Поворозника), безпосереднім організатором є клірик кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці м. Бара, регент соборного хору протоієрей Ростислав Рябий. Також активно допомагає у проведенні недільна школа, що діє при соборі, зокрема керівник театральної студії «Добре слово» Ірина Дєдова, яка є постійною ведучою дійства.

Перед проведенням фестивалю «Різдвяні дзвіночки» в Успенському кафедральному соборі м. Бара відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Після літургії та чину славлення, Владика звернувся до присутніх з проповіддю, а також привітав духовенство і вірян зі світлим святом Різдва Христового. Також зі словами вітань до архіпастиря і парафіян звернулись очільники місцевої влади. Його Високопреосвященству співслужили місцеві священики на чолі з архімандритом Серафимом (Поворозником) та духовенство м. Вінниці, а вже о першій годині дня парафіяни з святковим настроєм перемістилися до центру дозвілля, де вже лунали перші різдвяні дзвіночки.

Перед початком фестивалю митрополит Вінницький і Барський Симеон та представники місцевої влади: очільник райдержадміністрації Володимир Саволюк, голова районної ради Михайло Піддубний та голова об’єднаної територіальної громади Артур Цицюрський привітали учасників і глядачів із Різдвом Христовим та побажали вдалих виступів усім учасникам.

Загалом, участь у фестивалі взяли тридцять шість колективів-учасників, а зі сцени пролунало сімдесят п’ять різдвяних творів, а найцікавіше те, що підчас марафону різдвяних колядок зал впродовж кількох годин був переповненим. Ведучими заходу виступили Роман Григор’єв та Ірина Дєдова.

Наше місто на фестивалі достойно представили хорові колективи: собору Успіння Пресвятої Богородиці, м. Бар (регент протоієрей Ростислав Рябий, хормейстер Олександр Подуфалов), Жіночого монастиря Барської ікони Божої Матері (керівник Оксана Костецька) та храму святителя Миколая Чудотворця (регент Анна Лукашенко).

Співведучий фестивалю, вівтарник кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Роман Григор’єв розповів: «Метою «Дзвіночків» є сприяння відродженню української духовності та збереження народно-релігійних традицій. Щороку захід приносить у цьому плані щедрі плоди: колективи із сіл та міста знаходять та відновлюють старовинні колядки, які притаманні нашому Подільському регіону. Тому фестиваль можна розглядати і як джерело для етнографічних досліджень. Тож дякуємо усім, хто долучився до організації та участі у «Різдвяних дзвіночках», бажаємо миру та благословення від Новонародженого Спасителя і запрошуємо наступного року обов’язково відвідати фестиваль знову».

По завершенню «Різдвяних дзвіночків», як і минулого року, присутні акапельно виконали традиційну колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю». Зал співав стоячи, і це, мабуть, найвищий показник того, що фестиваль вдався на славу!

Прес-служба Барської міської ради