Як у центрі «Еверест» смакували багату кутю

Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації молоді з функціональними обмеженнями «Еверест» завжди має про що розповісти. Теплі родинні свята, цікаві заходи, безліч різновидів творчих ліків для душі: монтесорі-терапія, снюзелен-терапія, казко-терапія, музико-терапія, мандало-терапія, методика паперокручення, бісероплетіння, квілінг, оригамі, тістопластика, папьє-маше, декупаж, гудзикотерапія, пальчикова терапія, танцювальна терапія, ниткографія, скрапбукінг, фіш-терапія. Такий список цікавинок та методик, які застосовують в унікальному центр можна продовжувати до безкінечності.

Тут панує справжня оаза затишку та спокою. Стіни прикрашені чималою кількістю мистецьких витворів вихованців: картини, малюнки, паперові іграшки, мозаїки, а завжди усміхнена директорка, засновниця і натхненниця закладу, з незмінно чарівною посмішкою, розповідає про те, що творча краса, яка була зроблена еверестівцями, далеко не в повному масштабі представлена, адже чимало розлетілось по цілій Україні в якості сувенірів та подарунків для благодійників та друзів великої еверестівської родини.

Дізнаємось й про інше, точніше навіть не дізнаємось, а вкотре переконуємось у тому, що в «Евересті» ніколи не буває сумно, адже Тетяна Леонідівна Марущак залюбки розповідає про те, що лише за минулий рік у стінах реабілітаційного закладу відбулось близько шістдесяти різноманітних заходів.

Цьогоріч занижувати високу планку не будуть, адже 2017 розпочався для вихованців та працівників центру так само насичено: впроваджували зоотерапію, продовжували відзначати традиційні українські свята, зустрічали одразу двох Дідів Морозів. Сюди ж варто додати візити благодійників, волонтерів та просто небайдужих людей з великим серцем, які не можуть залишатись осторонь, а неодмінно хочуть подарувати частинку свого тепла тим, хто цього потребує.

11 січня у Барському міському центрі соціально-психологічної реабілітації молоді з функціональними обмеженнями «Еверест» відбулась надзвичайно урочиста, хоча й традиційна подія – святкування Різдва Христового. Захід мав назву «Багата кутя».

Заклад, як завжди, зібрав когорту шанованих гостей, які за своїм сумісництвом є добрими друзями еверестівської родини. Отже, багату кутю разом з вихованцями смакували: міський голова Артур Цицюрський, депутати Василь Хоменко та Сергій Маковецький, клірик кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці протоієрей Ростислав Рябий та новий настоятель монастиря св. Іоанна Хрестителя УГКЦ отець Йосафат Герляк, вчителі Барських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №2 і №4 м. Бар та мисткині Надія Іванисько та Надія Підгорна, викладач БГПК ім. Грушевського  Роман Мочарний та волонтерка Корпусу миру Неллі Петлик.

Атмосфера святкового дійства запам’яталася приготуванням різдвяних смаколиків (багатої куті із найкращих щедрих інгредієнтів, мигдалевого  печива із ручним розписом, вареників із різноманітною начинкою та узвару). Все це супроводжувалася гучними, веселими, різноголосими віншуваннями та колядками. Гості до центру частенько приносять чимало приємних сюрпризів та подарунків для вихованців.  До куті додалось безліч солодощів. Так, наприклад, депутат Василь Хоменко подарував величезну коробку смаколиків. Різдвяні гостинці також отримали від приватного підприємця Лариси Шевченко. Були й чудові подарунки від собору Барської ікони Божої Матері.

Після приємних урочистостей очільниця «Евересту» Тетяна Леонідівна Марущак процитувала актуальні слова письменника Мирослава Дочинця: «Нехай ми окраїна вільного світу, нехай ми убога провінція, та хіба Віфлеєм не був тим же! І звідти, з хліва – пробилося Світло на весь світ. Чекаймо добрих вістей не від нового року, не від нового Трампа і нового Приватбанку. Чекаймо їх від себе. Шануймо себе, цінуймо себе, дивуймо себе і світ».

Інна ТКАЧУК

Газета “Барчани”