Храм великомученика Димитрія Солунського с. Слобода-Ходацька

Престольне свято: 8 листопада

Настоятел: протоіерей Богдан Ляхович

Коротка історична довідка

Церква села була збудована в 1713 році зусиллями місцевих жителів. Назвали храм у честь Покрови Пресвятої Богородиці. У 1868 році церква була покрита жестю і пофарбована в зелений колір. У 1870 році в ній установили новий триярусний іконостас. Були тут і будинки для церковнослужителів.

Церква володіла 45 десятинами 757 сажнями землі. До церковного приходу було приписано 712 чоловіків та 548 жінок православних прохожан. Також у селі проживало11 чоловіків та 6 жінок католиків, 13чоловіків і 14 жінок євреїв.

Із 1888 року в Ходаках діяла церковно-приходська школа, для якої перебудували будинок волосного правління.

Самеця дерев’яна, збудована без жодного цвяха церква стояла до 1963 року. Коли влада захотіла зруйнувати храм, місцеві жителі влаштували біля нього чергування, щоб уберегти святиню. Та не вдалося. Вночі до церкви підігнали трактори, бульдозери та зруйнували її до щенту. Попівську хату, що стояла поруч, перетворили на колгоспну майстерню. Але дім стоїть і до сьогодні. З церковного подвір’я на кладовище було перенесено великий кам’яний хрест.

На знак шани та відданості вірі жителі Ходак на місці, де колись була церква, поставили дерев’яний хрест і повер-нули сюди із кладовища кам’яний. На великі свята це місце їм слугує замість втраченого храму.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння