Храм апостола і євангеліста Іоанна Богослова с. Кузьминці

Престольне свято: 9 жовтня

Настоятель: протоієрей Володимир Кивак

Коротка історична довідка

До початку XX ст. в селі Кузьминці було три церкви. Як зазначає Ю. Сіцинський, про існування першої церкви свідчить Євангеліє Києво-Печерської Лаври, видане в 1727 р. На ньому (внизу на листках) збереглися написи про пожертвування його «до Кузьминецької церкви Святого Апостола Іоана Богослова року 1737» [25, с. 629].

Другу церкву з такою ж назвою збудували в 1754 р. Це був дерев’яний трикупольний храм. У 1892 р. його розібрали.

Третю церкву, теж в честь Святого Іоана Богослова, збудували в 1888 р. Храм був дерев’яний однокупольний. Його будівництво обійшлося в 12000 крб. Цей храм вистояв атеїстичне лихоліття радянських часів і діє до сьогодні.

Церковнослужителі села Кузьминець мали у своєму розпорядженні 19 десятин 1602 сажні землі.

Із 1876 р. в Кузьминцях діяла церковно-приходська школа, яку в 1893 р. перевели до окремого приміщення.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння