Не поспішайте за усіма – і життя налагодиться

Ми щось постійно робимо, кудись постійно поспішаємо, і нам здається, що у цілому взятий темп життя – правильне рішення, бо так роблять усі навколо. Ми поспішаємо, як і всі.

Ми поспішаємо, і цей поспіх поглинає нас цілком. Ми поспішаємо, і нам немає коли задуматися над тим, а чи потрібно взагалі те, чим ми займаємось. Згідно з сучасними дослідженнями, за останнє десятиліття швидкість пішоходів збільшилась майже на 20 відсотків.Ми поспішаємо жити. Поспішаємо отримувати максимум благ у цьому житті. Усі наші дії спрямовані на те, щоб скрізь встигнути.Але чи стала людина щасливішою та успішнішою? Ні. З’являються порожнеча, внутрішній вакуум, що роз’їдає зсередини, який нічим заповнити, виникають різні форми депресії. І це не поодинокі випадки, а вже масові явища. Люди тотально втрачають сенс життя, що веде до страшних і трагічних наслідків: пияцтво, наркоманія, моральні збочення та самогубства.Але є способи змінити своє життя, зробити його більш успішним.По-перше, ми повинні встановити в собі певний фільтр, що захищатиме від зайвої інформації, яка уводить нас від реального життя. Будьте уважні до того, що ви споживаєте, будьте розбірливі. Не вірте на слово усьому, що вам говорять.

Наступний крок – захиститися від зайвого поспіху, невгамовної біганини, яка спустошує нас.Необхідно також навчитися контролювати свою мову. Іноді ми дуже багато часу витрачаємо на порожні розмови, непотрібні пояснення та пересуди. Адже слово – це не просто якийсь звук, це енергія душі: даремна її витрата збіднює нас. Напевно, багато хто помічав, що після багатослів’я ми відчуваємо внутрішнє спустошення.

Четверте. Потрібно шукати те, що наповнює сенсом наше життя, наші дії. Віруючій людині легше: вона знає, де і в чому шукати сокровенний зміст. В Церкві і в Бозі. Обирайте ті заняття, тих людей, за допомогою яких ви стаєте трохи краще.

Пам’ятайте про розрадні речі, які доступні абсолютно кожному, хто живе на землі. Це природа та краса. Будь-яку напругу знімає контакт з природою: досить помилуватися зимовим пейзажем за вікном, поспостерігати за падаючими сніжинками – і життя налагоджується, напруга зникає, серце заспокоюється.

Красу можна знайти в прекрасних музичних творах, що дарують спокій та гармонію, у літературних шедеврах, що захоплюють своєю мелодикою і майстерними спостереженнями та описами, у живопису, що перевірений століттями і залишається на віки.

Усі ці нехитрі речі врівноважують нашу свідомість, наше життя, надають йому сенс, смак, наповнює серце радістю.

Не втрачайте ці дорогоцінні і справжні моменти життя, збирайте їх в собі. Озирніться навколо і не будьте як усі, усвідомте свою індивідуальність!

Митрополит АНТОНІЙ,
керуючий справами Української Православної Церкви