У Барі відбудеться всеукраїнська конференція, присвячена 260-річчю Успенського кафедрального собору

21 серпня в районній бібліотеці за участі голови Барської районної державної адміністрації Володимира Саволюка та Барського міського голови Артура Цицюрського відбулося засідання організаційного комітету з проведення І Всеукраїнської науково-практичної краєзнавчо-богословської конференції «Духовні скарбниці Поділля» (до 260-річчя Свято-Успенського кафедрального собору м. Бара та 130-річчя прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної), що з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона відбудеться у Барі 11-13 жовтня цього року. Організаторами конференції виступають: Вінницька єпархія Української Православної Церкви, Барські райдержадміністрація, районна та міська рада, Барська районна бібліотека та районний історичний музей.

У засіданні взяли участь члени оргкомітету: протоієрей Ростислав Рябий, керівник прес-служби Барського благочиння, клірик Успенського кафедрального собору м. Бара; ієрей Назарій Давидовський, керівник історичного відділу Вінницької єпархії УПЦ; Олексій Бакалець, кандидат історичних наук, доцент Глухівського НПУ ім. О. Довженка; Юрій Маліновський, завідувач гуманітарного відділення БГПК ім. М. Грушевського, голова комісії з питань історико-архітектурної спадщини при Барському міському голові; Любов Кирилюк, директор Барської районної бібліотеки; Наталія Коваль, директор Барського районного історичного музею; Тетяна Січко, православний педагог, викладач БГПК ім. М. Грушевського та недільної школи «Фавор» при Преображенській церкві с. Балок; Роман Григор’єв, кореспондент газети «Барчани», викладач недільної школи при Успенському кафедральному соборі,  а також працівники райдержадміністрації та апаратів районної та міської рад.

Під час засідання було обговорено основні напрямки роботи майбутньої конференції та тематику наукових статей.

Всеукраїнської конференція «Духовні скарбниці Поділля», що пройде у Барі 11-13 жовтня, стане першим подібним заходом на теренах Барського району. У роботі конференції передбачено три основні напрямки: історико-краєзнавчий (вивчення розвитку Православ’я на Поділлі, історії місцевих храмів), богословський (загальні тенденції богослов’я) та педагогічний (обмін досвідом практиків християнського виховання). Учасникам конференції також пропонується порушити низку питань, які раніше були мало дослідженими або й узагалі звучатимуть на подібних заходах вперше. Це, зокрема, проблеми вивчення  військового капеланства та волонтерства як новітньої практики пастирського служіння, а також дослідження життя, подвигу, духовної спадщини святих покровителів Вінниччини (Собору Вінницьких святих, до яких входять, зокрема, митрополит Петро Могила, преподобний Антоній Печерський, преподобний Феодор Острозький та ін.).

Керівники міста та району одностайно підкреслили, що подібна конференція є дуже важливою для Барської землі, адже підсилює інтерес до збереження та відродження потужної духовної спадщини нашого краю. Володимир Саволюк та Артур Цицюрський подякували організаторам за проведену роботу та пообіцяли з боку районної та міської влади максимальну підтримку.

Почесний гість засідання, член організаційного комітету та керівник історичного відділу Вінницької єпархії УПЦ ієрей Назарій Давидовський висловив своє захоплення Баром, виказав чітке переконання у важливості проведення подібних заходів, метою яких є порушення нагальних та перспективних питань духовного життя та міжконфесійних відносин в Україні. Отець Назарій поділився ідеями та проектами із дослідження багатої духовної спадщини Барської землі, які можуть бути презентовані в рамках конференції.

До участі у І Всеукраїнській науково-практичній краєзнавчо-богословській конференції «Духовні скарбниці Поділля» (до 260-річчя Свято-Успенського кафедрального собору м. Бара та 130-річчя прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної) запрошуються науковці, духовенство, викладачі та студенти вищих навчальних закладів зі всієї України. За підсумками конференції планується видання збірника наукових статей. Прийом статей та заявок на участь: до 25 вересня. З питань участі у конференції звертайтеся до членів оргкомітету: протоієрея Ростислава Рябого (097-546-35-23; 093-905-51-10; e-mail: [email protected]), Романа Григор’єва (067-95-60-609; e-mail: [email protected]).

Прес-служба Барського благочиння

Інформаційний лист І Всеукраїнської науково-практичної краєзнавчо-богословської конференції “Духовні скарбниці Поділля” [ЗАВАНТАЖИТИ]