Успенська церква село Барок

Першим храмом, який могли відвідувати мешканці села Барок, була церква Святої великомучениці Параскеви, що знаходилась у селі Берлинці Польові. Адже тоді ці села складали одну церковну громаду. В 1742 році було збудовано Успенську церкву в самому Барку. У 1880 році на кошти парафіян (2250 крб.) у цьому селі на фундаменті старої церкви збудували новий храм. Селяни Барка в 1893 році облаштували для новозбудованої церкви новий іконостас та пофарбували її всередині. В цьому храмі знаходилася шанована місцевими жителями чудотворна ікона Скорботної Божої Матері. Кожну десяту п’ятницю після Пасхи місцеві жителі обов’язково збиралися до церкви для її вшанування. Сільська церква була власником 40 десятин 1791 сажняземлі [25, с. 626].

У 1885 р. була відкрита школа грамоти при церкві, а з 1893 року її переведено до власного приміщення.

Церква існувала майже до середини XX ст. Та радянська влада, пропагуючи атеїзм, не була зацікавлена в підтримці релігійного життя, тому храми закривали або повністю руйнували. Не стала винятком і церква в селі Барок. Довгий час вона стояла зачинена, потім її перетворили на склад, а згодом – на сільський клуб. Близько 1960 року церкву розібрали, а ікони віддали до церкви села Копайгород. З того часу церкви в селі немає.