У Барському благочинні стартує проект “Святині рідної землі”

У понеділок, 3 березня, у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Бара відбулися збори духовенства Барського району під головуванням благочинного архімандрита Серафима (Поворозника). Присутніми також були і представники парафіяльного активу собору. Під час зібрання, яке було присвячене участі у загальноєпархіальних заходах, що пройдуть у межах “Року історичної пам’яті”, керівник історичного відділу благочиння протоієрей Володимир Ківак зачитав інформаційну довідку, присвячену 260-літньому ювілею, який Барський кафедральний собор відзначатиме цьогоріч, а також 130-річчю прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної.

Керівник прес-служби благочиння протоієрей Ростислав Рябий та кореспондент прес-служби Роман Григор’єв проінформували присутніх про заходи, які плануються у благочинні в рамках “Року історичної пам’яті”. Зокрема, духовенство було запрошено долучитися до проекту “Святині рідної землі”, у ході якого на кожній парафії району у період з 17 по 30 квітня будуть проведені інформаційно-просвітницькій години, присвячені історії храму та найбільш шанованим місцевим святиням. Мета проекту – поглиблення знань парафіян про історію духовних святинь рідного краю, спонукати жителів населеного пункту до знайомства із перлинами духовної спадщини Барського району та свого села (селища), відкрити шляхом спілкування зі старожилами і роботи з довідковою літературою та донести до широкого загалу нові або маловідомі факти про місцеві релігійні пам’ятки (храми, ікони, стародруки та унікальні предмети церковного вжитку). Кожен священик отримав орієнтовний план проведення інформаційно-просвітницької години, який було розроблено прес-службою благочиння.

Проект “Святині рідної землі” стане одним із підготовчих етапів до проведення І Міжєпаріхальної науково-практичної краєзнавчо-богословської конференції (до 260-річчя Успенського кафедрального собору м. Бара та 130-річчя прославлення Барської ікони Божої Матері як чудотворної), яка пройде у серпні цього року в Барі. Учасниками конференції стануть представники духовенства, провідні науковці, богослови, викладачі недільних шкіл різних єпархій Української Православної Церкви.

Прес-служба Барського благочиння

Фото Юрія ТЕРЕХІВСЬКОГО