У місті Бар вперше відбувся єпархіальний Молодіжний фестиваль духовної і патріотичної пісні

Фото: orthodox.vinnica.ua

7 жовтня у Вінницькій єпархії, з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона, відбувся ІІІ Молодіжний фестиваль духовної і патріотичної пісні. На відміну від двох попередніх, цьогорічний фестиваль проводився не в обласному центрі, а у м. Бар, куди з’їхалися молодіжні та дитячі церковні хори з усіх благочинь єпархії, а також кілька світських. Всього у цьогорічному фестивалі взяли участь дев’ятнадцять хорових колективів.

Фестиваль відкрив виступ дитячого зразкового колективу спортивно-бального танцю «Денс-стиль» з хореографічною композицією на пісню «Квітка-душа» керівниками якого є Любов Назарова та Наталія Антонюк.

До речі саме пісня про квітку цього року була тематичною на фестивалі. Вона була третьою у переліку пісень, які повинен був виконати кожний колектив після богослужбового твору та духовної псальми або канту. Як зауважив член оргкомітету фестивалю секретар Вінницького єпархіального управління протодиякон Владислав Демченко, кожного року обирається нова тема, зокрема під час першого фестивалю звучали пісні про Україну, під час другого – пісні про рідний дім, цього року виконуються пісні про квітку. Кожна тема розкриває поняття любові до рідного краю, до своєї Батьківщини, до того, що є близьким і дорогим кожній людині, до тих цінностей, які завжди були вартісними для українського народу. Саме у цьому, за словами представника оргкомітету, полягає патріотична складова фестивалю.

Ведучі ознайомили глядачів з правилами фестивалю і представили журі, яке очолив вінницький священик, регент, автор та виконавець духовної музики протоієрей Агафангел Давидовський, народна артистка України, професор Вінницького державного педагогічного університету Ірина Швець, Сторожук Антоніна Іванівна, вчений секретар, кандидат мистецтвознавства, доцент, відмінник освіти України, викладач-методист.

Перед початком виступів до присутніх з вітальним словом звернулися митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також керівники місцевої влади: голова Барської районної державної адміністрації Володимир Саволюк, голова районної ради Михайло Піддубний, Барський міський голова Артур Ціцюрський.

Далі розпочалися виступи колективів, кожен з яких намагався представити усі свої сильні сторони: красу звучання, цікавий репертуар, гарний зовнішній вигляд, оригінальність виконання.

Після майже чотиригодинного пісенного марафону журі обрало кращі з хорів. Ними стали:

І місце:

«Ансамбль козацької пісні» Барського гуманітарно-педагогічного коледжу, Народна жіноча хорова капела «Соломія» Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, Хор дитячої недільної школи храму святителя Миколая смт. Літин.

ІІ місце:

Дитячо–молодіжний хор собору Різдва Пресвятої Богородиці м. Вінниці, Дитячо-молодіжний хор недільної школи храму преподобного Серафима Саровського с. Якушинці Вінницького району

ІІІ місце:

Парафіяльний хор «Воскресіння» храм святої великомучениці Параскеви с. Мала Жмеринка Жмеринського району.

Нагороди переможцям вручили члени журі – протоієрей Агафангел Давидовський та народна артистка України, професор Вінницького державного педагогічного університету Ірина Швець. Митрополит Симеон благословив усіх переможців іконами, а дитячим колективам подарував книжки зі Священною Біблійною історією, адаптованою для дітей.

Крім цього владика вручив свої архієрейські премії двом колективам: Хору дитячої недільної школи Барського жіночого монастиря та хору «Воскресіння» з Малої Жмеринки. Також митрополит Симеон подарував дитячі іграшки наймолодшим солістам фестивалю.

Усі колективи отримали подяки за участь у фестивалі, а кожний з понад 300 учасників – шоколадки від владики Симеона. Організатори також подбали про гаряче харчування для усіх хористів і керівників колективів.

У рамках фестивалю відбувся виступ дитячо-молодіжного хору Спасо-Преображенського кафедрального собору, котрі виконали пісні, передбачені умовами конкурсу, а також подарували кілька пісень у подарунок. Серед них пісня, яка називається «Молитва за єднання українського народу» з побажаннями «щоби люди не грішили, щоб любились як брати, щоб Тебе, о Боже милий, в своїм серці берегли!».

Закінчилося фестивальне свято подарунком від господарів – виступом зразкового хореографічного колективу «Перлинки» Барської музичної школи, керівник Шкамбарна Ірина.

На завершення митрополит Симеон ще раз подякував усім учасникам, глядачам, організаторам та журі. Особливі слова вдячності прозвучали на адресу місцевих організаторів – благочинного Барського району архімандрита Серафима (Поворозника) і клірика Успенського собору м. Бар протоієрея Ростислава Рябого. Також Архієрей відзначив ведучих – м. Вікторію Голоскевич, яка вже має великий досвід проведення фестивалів та інших єпархіальних заходів, та барчанина Романа Григорьєва, для котрого це був дебют у ролі ведучого фестивалю.

Митрополит Симеон оголосив, що наступний фестиваль у 2018 році відбудеться у м. Жмеринка. Тема третього твору – українська народна або сучасна пісня, у якій згадуються дерева. Два перших твори залишаються незмінними: богослужбовий твір та церковна народна псалма або кант.

Після виступів хори мали змогу відвідати старовинний Свято-Успенський собор м. Бар, який цього року відзначає своє 260-ліття, а також Барський жіночий монастир, у якому за чотири роки був зведений величний собор, у нижньому храмі якого знаходиться чудотворна ікона Пресвятої Богородиці “Барська”.

Прес-служба Вінницької єпархії