Соборна служба у Спасо-Преображенському храмі

IMG_6920

21 липня, на свято Казанської ікони Божої Матері, у Спасо-Преображенському храмі с. Балки Барського району була звершена соборна служба. На святкову літургію, за запрошенням настоятеля балчанської церкви протоієрея Іоанна Ломаги, до храму завітали священики Барського благочиння та гості із Києва – протоієрей Володимир Ломага (брат настоятеля) та ієрей Богдан Костюк.

На богослужіння, окрім жителів села Балки, також прийшли віряни з інших сіл району та міста Бара. Відчуття особливої благодаті на соборній службі супроводжувало прихожан упродовж всієї Божественної літургії і ще довго після її закінчення. А святкове убранство церкви милувало погляд та спонукало до благоговійної молитви.

Під час звершення літургії священство та миряни возносили вдячні молитви Богородиці та просили її заступництва, миру та спокою у нашій державі. Після сповіді віряни мали змогу причаститися Святих Христових Тайн. Це стало особливою подією для найменших прихожан – дітей, яким цієї служби була приділена особлива увага.

Божественна літургія у Спасо-Преображенському храмі справила гарне враження на священиків, що завітали до нас зі столиці. Отець Богдан, який відвідав Барський район вперше, був особливо вражений традиціями, що підтримуються у балчанській церкві. Зокрема, вразило його те, що прихожани мали змогу приклонитися до напрестольного Євангелія, коли священик закінчив читати на амвоні євангельський розділ. Такого ієрей Богдан Костюк не бачив ще в жодному храмі.

Святкова літургія завершилася хресним ходом. Урочисто, з піснеспівами, за хоругвами та Казанською іконою Божої Матері, яку несли діти, священство і прихожани тричі обійшли храм. Чесні отці окропили церкву та парафіян свяченою водою, її кожен бажаючий міг набрати по закінченні хресного ходу.

Священики-гості Спасо-Преображенського храму привітали настоятеля зі святом та побажали міцного здоров’я, довгих років життя та заспівали йому разом із прихожанами «благая літа». Протоієрей Іоанн Ломага подякував за спільну соборну молитву чесним отцям та усім присутнім, хто відклав справи та завітав у цей святковий день до храму, а також усім, хто допоміг приготувати церкву до празника. «Хай Божа Мати заступає вас від бід і напастей та покриває своїм святим омофором», – такими словами закінчив настоятель свою промову. На завершення протоієрей Георгій Криванич, настоятель Свято-Введенського храму с. Іванівці, помазав усіх прихожан єлеєм, після чого миряни та священство вирушили на святкову трапезу.

Прес-служба Барського благочиння