Соборна служба у день пам’яті ікони “Помічниця у пологах”, с. Мирне

Кому моляться жінки, які очікують дитя? На кого уповають вони й кого просять дарувати сили і достойно приготуватися до пологів ? Звичайно ж, Заступницю нашу, Пресвяту Богородицю у її іконі, яка так і називається «Помічниця у пологах». Бо усі ми у цьому світі не кинуті на волю випадку. Раз Господь дав дитинку, Він дасть і сили її виносити, народити, виховати у благочесті. Перед іконою «Помічниця у пологах» моляться не тільки вагітні жінки. В храм приходять їх мами, бабусі, а тепер – усе частіше – й чоловіки. Бо готуватись до зустрічі малюка – не тільки запасатися памперсами, прицінюватись до візочка, поспішати з ремонтом, щоб він «в’їхав» у сяючу світлицю, але й молитись, тому що «Яко без Мене не можете творити ничесоже», – сказав Господь.

От тому, 3 жовтня, у день вшанування ікони Божої Матері «Помічниця у пологах», що став відпустом у Покровському храмі с. Мирне, на запрошення настоятеля, митрофорного протоієрея Іоанна Ломаги та парафіян, відбулось соборне служіння. Його очолив митрофорний протоієрей Василій Сабов, а співслужили йому митрофорні протоієреї Георгій Холод, Богдан Ляхович, настоятель храму протоієрей Іоанн Ломага, клірик монастиря Барської ікони Божої Матері протоієрей Віктор Терлецький. Божественна Літургія, читання акафісту, водосвятний молебень, хресний хід, солодкоспів крилошан наповнювали тихою радістю, молитвою душі літніх та маленьких прихожан. Бо на них з любов’ю дивиться Пресвята Богородиця, долонями огортаючи сяйне Богонемовля, що знаходиться в Її лоні, ніби промовляючи: «Чую вашу сердечну молитву, приймаю її, молюсь разом з вами до Сина і Бога Мого. Хай буде вам дано по молитві й вірі вашій».

Час очікування дитяти – дуже благодатний, бо тиша, що огортає майбутню матір, добра подруга благої думки. І якщо відвідає вас блага думка піти у храм і запалити свічу перед ликом Богородиці «Помічниця у пологах» – чи за себе, чи за сестру, подругу, добру знайому – знайте, Заступниця нас теж очікує. І чекаємо ми – о. Іоанн та парафіяни храму у с. Мирне. Приїжджайте, помоліться, і дитятко, що згорнулось біля материнського серця, чекаючи свого часу зустрічі із земним, уже житиме благодаттю Божих щедрот і церковним життям. Уже чадо Боже…

Тетяна СІЧКО,
прихожанка храму