Престольний празник храму св. пророка Іллі у Барському монастирі

2 серпня в нижньому Свято-Іллінському храмі головного собору жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері святкували престольне свято. Урочисту Божественну літургію очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький). Разом з владикою загальну соборну молитву розділив благочинний Барського району, настоятель Свято-Успенського кафедрального собору архімандрит Серафим (Поворозник), а також духовенство з усією єпархії.

Квітами та запашним короваєм зустрічали архієрея насельниці обителі на чолі з ігуменею Браїлівського Свято-Троїцького жіночого монастиря Антонія (Стеценко).

На святкову службу в храм прийшли кілька сотень Барчан і жителів навколишніх сіл. Разом з владикою в монастир приїхали ікони з мощами святого рівноапостольного князя Володимира і святого Олександра – першого архієрея Вінницької кафедри. Нагадаємо, що ці святині відвідали панську обитель в межах єпархіального хресного ходу. Далі ікони відправляться в Браїлівського Свято-Троїцького жіночого монастиря, а 13 серпня урочисто повернутись назад, у Вінницькій Спасо-Преображенський кафедральний собор.

У архіпастирським проповіді владика Симеон нагадав про те, що до 2015 рік для Вінницької є двічі ювілейним: цього року ми відзначаємо 1000-річчя успіння святого князя Володимира та 75-річчя Вінницької єпархії. Користуючись нагодою, митрополит запросив усіх до Браїлівського жіночого монастиря, в якому будуть святкувати ювілей єпархії 15 вересня. Богослужіння у супроводі архієреїв з усієї країни очолоіть Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Онуфрій, митрополит Київський і всієї України. Також владика привітав усіх присутніх зі святом та подякував за спільну соборну молитву. Не оминув митрополит важких подій, які переживає сьогодні Україна. Архієрей закликав усіх якомога частіше звертатися до Бога і просити його про спокій та мир в Україні. Прикладом у ревній молитві владика назвав пророка Іллю, свято якого відзначався в цей день. Митрополит Симеон побажав кожному виростити хоча б маленьку частинку тієї вірності Господу, яку мав святий пророк.

Після урочистої літургії було прочитаний акафіст святому рівноапостольному князю Володимиру. По завершенню для парафіян і гостей обителі була організована святкова трапеза.

Прес-служба Барського благочиння