Престольне свято лікарняного храму свт. Іоанна Шанхайського, чудотворця

«Як важко відірватися від молитви і перейти до земного!» – казав святитель, який зараз предстоїть перед Божим Престолом, невтомно молитвою обіймаючи усіх, хто сподівається саме його молитовного заступництва. Святитель Іоанн Шанхайський і Сан-Франциський, чудотворець, нещодавно прославлений у сонмі святих і до якого линуть молитви із Америки, Китаю і Таїланду, Німеччини, Англії, Голландії, Росії та Білорусі, а тепер і з його Батьківщини – з України.

Звучали вони й у нашому місті, у лікарняному храмі Іоанна Шанхайського та Сан-Франциського, чудотворця. На престольне свято парафії, яка молитовно відзначає річницю служіння, завітали священнослужителі та прихожани з інших храмів благочиння.

Очолив святкову Божественну Літургію протоієрей Вадим Лукашенко (храм святителя Миколая, Мір Лікійського чудотворця, м. Бар), йому співслужили протоієрей Віктор Терлецький (монастир Барської ікони Божої Матері), протоієрей Роман Загоруйко (Свято-Троїцький скельний храм, м. Вінниця) та настоятель ієрей Серафим Богацький.

Як у перші часи християнства (оскільки приміщення храму не могло вмістити у себе всіх молільників) Літургія відбувалась просто неба на подвір’ї, але це тільки додавало снаги молитві перед олтарем Господнім. Священнодіють чесні отці, злагоджено співає хор, зосереджено моляться прихожани… І разом з усіма предстоїть у молитві сам святитель Іоанн, дивлячись із великої ікони, у яку недавно було вкладено його чесні мощі, подаровані Високопреосвященнійшим Симеоном, Митрополитом Вінницьким і Барським.

А далі – сповідь, Причастя Святих Животворящих Тайн Христових… Найважливіші для земного і майбутнього Небесного життя православних Таїнства, про це щораз нагадував і нагадує святитель Іоанн. Це у проповіді підкреслив отець Серафим, розповідаючи про житіє святого, що ним довів власні слова: «Не можна проповідувати Євангеліє, не виявляючи любов у справах».

Тому й з такою ж любов’ю звучить: «Величаем, величаем тя, святителю отче Иоанне, и чтим святую память твою, ты бо молиши о нас Христа Бога нашего!»

Святитель Миколай, архієпископ Мір Лікійських чудотворець, преподобні Іов та Амфілохій Почаївські, преподобносповідник Алексій Карпаторуський…До лику молитовників Барського краю долучився тепер і святитель Іоанн, архієпископ Шанхайський і Сан-Франциський, чудотворець. Під Покровом Богородиці у Її чудотворній іконі Барській, молитвами святих хай збереже Господь нас, грішних, від усякого зла, зміцнить нашу віру і допоможе іти шляхом спасіння.

Тетяна СІЧКО, прихожанка
Спасо-Преображенського храма с. Балки