Храм Покрова Пресвятої Богородиці с. Лука-Барська

Престольне свято: 14жовтня

Настоятель: протоієрей Георгій Криванич

Коротка історична довідка

Церква, що існувала до XX ст., була збудована в 1757 році зусиллями прихожан. До цієї церкви на місці, що в двадцяти сажнях від неї на північний схід, діяла стара Свято-Покровська дерев’яна церква. Розміром вона була невелика, поруч знаходився сільський цвинтар.

У 1895 році в новій церкві був установлений триярусний іконостас. Довгий час у селі зберігався дзвін вагою 5 пудів (80 кг) з написом «1617 р.».Сьогодні його доля невідома.

У приході церковної землі було 50 десятин 60 сажнів. За кошти земельного збору в 1899 році збудували помешкання для церковнослужителів. У 1862 році в Луці-Барській відкрили церковно-приходську школу, яку з 1894 року перевели до окремого зручного приміщення.

Із 1897 року в заводському поселенні Німеччина у власному будинку господаря заводу Френзеля було відкрито школу грамоти.

Жодна із старих церков не збереглася. Наприкінці XX ст. в Луці-Барській було збудовано нову церкву, яка існує до сьогодні.

Карта храмів та монастирів Барського благочиння