Освячення храму в Тульчинській єпархії

На запрошення протоієрея Григорія Скрипника, настоятеля храму на честь Казанської ікони Божої Матері (с. Скоморошки, Оратівський район Вінницької області), представники прес-служби Барського благочиння завітрали до с. Мервин Оратівського благочиння Тульчинської єпархії, де 30 вересня 2015 року було освячено новий храм. У день пам’яті свв. мчч. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Від імені правлячого архієрея єпархії Високопреосвященнішого Іонафана (Єлецьких), митрополита Тульчинського і Брацлавського, чин освячення храму на честь св. великомученика Димитрія Солунського звершив Високопреосвященніший митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт (Бевцик).

В цей історичний та напрочуд радісний для парафіяльної громади с. Мервина день усе село вийшло привітати владику Агапіта. За подільською традицією архієрея зустрічали квітами та запашним короваєм.

За освяченням та Божественною літургією Його Високопреосвященству співслужив секретар єпархіального управління Тульчинскої єпархії, настоятель кафедрального собору Різдва Христового (м. Тульчин) архімандрит Сергій (Аніцой), а також гості у священному сані одразу із трьох єпархій: Тульчинської, Могилів-Подільської та Вінницької.

Під час Малого входу владика Агапіт зачитав указ Високопреосвященнішого Іонафана, митрополита Тульчинського і Брацлавського про нагородження камилавкою ієрея Георгія Козака, настоятеля новоосвяченого храму св. вмч. Димитрія Ослунського села Мервин.

Цього дня парафіяни, які готувалися та сповідалися напередодні, мали честь вперше розділити Таїнство Святого Причастя у новому храмі.

Після завершення Божественної літургії митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт виголосив проповідь, у якій розповів про значення храму для громади та привітав усіх мервинчан із цим визначним для їхнього села днем. Як розповів настоятель храму отець Георгій, у с. Мервин церкви не було більше 80 років.

Також валидка Агапіт подякував меценатам та будівничим храму і вручив їм грамоти та церковні нагороди від імені Високопреосвященнішого Іонафана, митрополита Тульчинського і Брацлавського та Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України.

По закінченні Богослужіння та урочистостей владика, чесні отці, парафіяни та паломники розділили святкову трапезу.

Прес-служба Барського благочиння вітає парафію с. Мервин із довгоочікуваним освяченням храму та бажає настоятелю і прихожанам милостей та щедрот Божих і молитовного заступництва Пресвятої Діви Марії. Маємо надію, що новоосвячений храм св. великомученика Димитрія Солунського стане центром духовного життя села, тим Ковчегом, який під мудрою батьківською опікою отця Георгія Козака поведе мервинчан до Світла Божого та Спасіння у Христі.

Прес-служба Барського благочиння