Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці відзначив престольний празник

null
28 серпня в барському кафедральному соборі молитовно відзначили престольний празник – свято Успіння Пресвятої Богородиці. Урочисту Божественну літургію очолив керуючий Вінницькою єпархією митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький). Прихожани-барчани і гості храму зустрічали правлячого архієрея квітами та запашним короваєм.

У цей особливий день владиці співслужило духовенство єпархії, зокрема благочинний Барського району, настоятель Свято-Успенського собору архімандрит Серафим (Поворозник) та настоятель Свято-Миколаївського храму м. Бара протоієрей Вадим Лукашенко. Почесною гостею архієрейської служби стала намісниця жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері ігуменя Антонія (Стеценко).

Традиційно на святкову літургію в день Успіння Богородиці до собору прийшло багато вірян. Прихожани у спільній соборній молитві славили Божу Матір та просили її заступництва. Урочистим благоговійним співом прикрашали службу півчі на кліросі та соборний хор під керівництвом протоієрея Ростислава Рябого.

Після Таїнства Святого Причастя, яке прихожани могли отримати з рук митрополита Симеона, духовенство та миряни пройшли навколо собору хресним ходом.

Після закінчення літургії владика звернувся до парафіян з архіпастирською проповіддю. Його Високопреосвященство розповів історію Успіння Пресвятої Богородиці та закликав усіх брати приклад із благочестивого життя Пріснодіви Марії. Також митрополит Симеон оголосив, що цього року вперше у нашій єпархії будуть відзначати Собор Вінницьких святих, вшанування якого встановлено рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 1 квітня 2015 року. До цього Собору зараховано 15 угодників Божих, життя і подвиг яких пов’язані з Вінниччиною, зокрема святитель Петро Могила та священномученик Олександр (Петровський), перший правлячий архієрей нашої єпархії. Урочистості розпочнуться 12 вересня у Вінниці. Цього дня із Греції у супроводі митрополита Верійського і Наусського Пантелеімона прибудуть мощі преподобного Симеона Стовпника.

В неділю, 13 вересня, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці відбудеться дві Божественні літургії о шостій та дев’ятій годинах ранку. Усі бажаючі зможуть помолитися та прикластися до мощей преподобного Симеона. О 17:00 в соборі розпочнеться всенічне бдіння.

14 вересня, у день Церковного новоліття, свята Собору Вінницьких святих і преподобного Симеона Стовпника у кафедральному соборі буде звершена урочиста Божественна літургія. Богослужіння розпочнеться о 9:00, його очолить Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю співслужитимуть архієреї Української Православної Церкви, а також представники Помісних Православних Церков Молдови, Грузії, Польщі та Греції, духовенство Вінницької та інших єпархій УПЦ.

15 вересня торжества будуть перенесені до Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря. У день пам’яті преподобних Антонія та Феодосія Печерських Вінниччина молитовно відзначить 1000-річчя успіння рівноапостольного князя Володимира. Божественна літургія у Свято-Троїцькому храмі монастиря розпочнеться о 9:00, її очолить Блаженніший Митрополит Онуфрій. Урочисте богослужіння буде звершуватися у присутності всіх чудотворних ікон єпархії: «Браїлівсько-Почаївської», «Браїлівсько-Ченстоховської», «Барської», «Зіновінської», «Писарівської», «Кіровської», «Тиврівської», «Вінницько-Рожецької», а також мощей преподобного Симеона Стовпника. 15 вересня від Свято-Успенського кафедрального собору до Браїлівського Свято-Троїцького жіночого монастиря вирушить паломницький автобус. Виїзд о 6:00. Отримати детальну інформацію та записатися можна щоденно у соборі.

Закінчивши проповідь, владика запросив усіх на єпархіальні торжества, привітав отця-настоятеля архімандрита Серафима (Поворозника) та побажав прихожанам і священству заступництва Божої Матері.

Після урочистої служби духовенство та миряни розділили святкову трапезу.

Прес-служба Барського благочиння