“Господь дає мудрість, з його уст-знання і розум…”

Саме ці слова шостого вірша із другої притчі, немов кільця ланцюжка, з’єднали учнів 1-6-х класів, вихованців дитячих садків, вчителів християнської етики та недільних шкіл, кандидатів богослів’я та докторів педагогічних наук – усіх учасників Х Всеукраїнської Олімпіади «Юні знавці Біблії».

Отож, ювілейна Олімпіада проводилась у найстаршому в Україні навчальному закладі Східної Європи – Острозькій Академії за сприяння ректора, професора І.Д. Пасічника та координатора, голови громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів та психологів із духовно-морального виховання», доктора пед. наук В.М. Жуковського.Про участь уній нашої старшої команди газета «Барчани» розповідала у попередньому номері. Теперже гравці єпархіальної команди із Барського благочиння четвертокласниця Дар’я Твердохліб, п’ятикласниця Марія Січко,шестикласниця Лілія Кушнір (недільні школи «Ковчег» Успенського собору м. Бар та «Фавор» Спасо-Преображенського храму с. Балки) мали виконати удома дослідження Святого Письма за темою «Сімейні цінності крізь призму Божественної мудрості притч», а під час самої олімпіади висловити власні міркування щодо набуття мудрості, взявши за основу відомі біблійні вислови, один із яких став заголовком цієї статті. А ще перед цим – виконати 59 письмових  тестів на знання Святого Письма, розв’язати питання духовно-морального змісту на сімейну тематику (дорослі, у вас ще не закрутилась голова?)

Читання Євангелій, порівняння рядків псалмів або притч, що розповідав Сам Господь, виписки із житій святих угодників, що просяяли у подвизі в нашій землі – преподобних Антонія Печерського, Амфілохія Почаївського, князя Федора Острозького, добір матеріалів до презентацій стали для дівчаток та їх батьків, наставників – Наталії Корнюх, Романа Григор’єва, Тетяни Січко – справжньою скарбницею духовного пізнання та мудрості, бо за словами восьмого псалма: «Я, премудрість, живу із розумом, та шукаю розумного знання… Мудрість краща перлів і ніщо із бажаного не зрівняється з нею. Люблячих мене і я люблю; і ті, хто слухає мене, знайдуть мене: плоди мої кращі золота, і золота найчистішого, й користі від мене більше, ніж у добірного срібла…»

Нелегко було конкурувати із однолітками – учнями столичних та обласних ліцеїв, гімназій. Та виступи Дарини, Лілії і Марії відрізнялись новизною, образністю, аргументованістю і були заслужено відзначені грамотами лауреатів серед 31-45 гравців із одного класу.

А далі – як подарунок Господень – перебування в Межиріцькому монастирі, одному із найстаріших на Україні. Золоті храмові куполи та зорі небесні у вікнах келій для прочан, рання літургія у трапезному храмі на честь ікони Божої Матері «Виховання» та молитва у головному соборі перед чудотворною іконою Богородиці Межиріцької, благословення від отця ігумена, ласкаве небагатослів’я братій. А ще – чудові квіти, прості смачнющі наїдки у трапезній і диво-голубник, де разом – канарки, папужки, соловейки та голуби. Немовби на потвердження того, що мудрість набувається послухом і любов’ю, довірою до Господа,як співається у псалмах Давидових: «Початок мудрості – страх Господень, розум вірний у всіх, хто виконує заповіді Його».

Не хотілося їхати із цього острівця Божої любові й благодаті. Але закінчилась олімпіада, почався новий день, який принесе нам нові клопоти й роздуми, нові справи, сенс виконання яких міститься у словах Сина Божого:«Шукайте насамперед Царства Божого й правди Його, а все інше прикладеться вам».

Тетяна СІЧКО, викладач недільної школи «Фавор» Спасо-Преображенського храму с. Балки