Барське духовенство вшанувало чудотворну ікону у Браїлівській обителі

brailov-002810 жовтня Українська Православна Церква вшановувала образ Браїлівської ікони Божої Матері. У це день митрополит Вінницький і Браський Симеон (Шостацький) відвідав з архіпастирським візитом Браїлівський Свято-Троїцький жіночий монастир. Архієрею співслужило духовенство Вінницької та інших єпархій. Разом із владикою звершили Божественну літургію також священики із нашого благочиння на чолі з благочинним Барського району архімандритом Серафимом (Поворозником). Паломники-барчани теж долучилися до єпархіальних торжеств.
Богослужіння відбулося у головному Свято-Троїцькому соборі обителі. Монастир, старанням ігумені Антонії (Стеценко) та насельниць обителі, виглядав ошатно та урочисто. Квіти прикрашали храм та милували око прихожан. Перед початком літургії владика Симеон приклонився до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Браїлівсько-Ченстоховська». Численне духовенство на чолі з архієреєм прославляло Царицю Небесну та підносило до Богородиці вдячні молитви з проханнями про заступництва та встановлення благословенного миру на українській землі.

Під час літургії владика Симеон звершив пресвітерську (священицьку) хіротонію. В сан ієрея було рукопокладено диякона Олексія Мацалу, вихованця Одеської духовної семінарії. Для отця Олексія цей день став одним із найбільш значущих у його житті. Митрополит, під схвальні вигуки духовенства та мирян «Аксіос!» («достойний»), облачив нового священика у ризи та вручив ієрейський наперсний хрест. Богослужбовий одяг отця Олексія був білого, янгольського кольору, що символізувало чистоту, Божественне світло та благодать Духа Святого, яка пролилася на нового «воїна Христового».

Після закінчення літургії навколо монастиря миряни та духовенство на чолі з митрополитом Симеоном звершили святковий хресний хід, під час якого окропили стіни обителі та мирян свяченою водою. Повернувшись до храму, архієрей та священство відслужили молебень перед Браїлівською іконою Пресвятої Богородиці.

В архіпастирському слові, яке проголосив митрополит Симеон, владика закликав посилити молитви до Пресвятої Богородиці. «Ісус Христос – наш небесний Батько. Але він ще й люблячий син своєї Матері. Він уважно слідкує, як на землі ми вшановуємо його Святу Матір. І в такі дні, як сьогодні, ми показуємо свою любов та шану до Цариці Небесної. Давайте частіше ходити в храм, більше підносити щирих молитов до Пріснодіви Марії – і тоді Богородиця відгукнеться, а її син Христос дослухається і до наших прохань» . Також архієрей подякував ігумені Антонії та сестрам обителі за теплий прийом, привітав отця Олексія з хіротонією та побажав Божої допомоги та заступництва Діви Марії в несенні хреста пастирського служіння. «Якби людям було відомо, яка благодать чекає священика на Небесах, то кожен захотів би стати священиком. Але якби люди значи, які сурові покарання чекають служителів Церкви за невиконання пастирського обов’язку – священиком не став би ніхто», – підкреслив владика тягар та надзвичайну важливість духовного служіння.
Після закінчення проповіді усі бажаючі змогли взяти благословення у нового священика.

У подячному слові матінка-ігуменя привітала владику зі святом, подякувала духовенству та паломникам, що прибули до обителі та молитовно вшанували Царицю Небесну. Ігуменя побажала архієрею та всім присутнім, щоб Богородиця покривала їх Своїм Чесним Омофором.

Традиційно, святкування у Браїлівському монастирі закінчилися трапезою для духовенства та паломників.

Прес-служба Барського благочиння