Барчани відсвяткували День Хрещення Господнього

Хрещення Господнє (Богоявлення, Водохреща, Йордань) – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Православні християни відзначають його 19 січня. Пов’язане свято із хрещенням на річці Йордан Ісуса Христа, коли Йому виповнилося тридцять років. У цей день здійснюється освячення води, яка має особливі цілющі властивості. Її зберігають цілий рік та вживають натщесерце, з молитвою та благоговінням. Також у день Водохреща прийнято пірнати в ополонку, яку вирізають у формі хреста.

19 січня барчани вже традиційно відсвяткували всенародне свято Водохреща. Розпочався день молитвою у храмах міста. У кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці урочисту Божественну літургію звершив клірик собору, керівник прес-служби Барського благочиння протоієрей Ростислав Рябий. Для отця Ростислава Богоявлення – свято подвійне, адже священик у цей день відзначив своє 39-річчя. Привітати дорогого батюшку з днем народження, яке так символічно припало на велике християнське свято, зібралися прихожани храму, колективи кліросного та соборного хорів (регентом останнього також є отець Ростислав). Після літургії відбулося велике освячення води, яку кожен парафіянин благоговійно поніс до своєї домівки, несучи радість та благодать Хрещення Господнього.

О 14:00 всі охочі зібралися біля ополонки на річці Рів, аби поринути у крижану воду, яка цього дня має цілющі властивості. Не зважаючи на лютий мороз (а ртутний стовбчик того дня опустився до позначки –13° за Цельсієм), барчани сміливо і з молитвою пірнали у води «Барського Йордану», які були попередньо освячені отцями Ростиславом Рябим та Іоанном Ломагою (настоятель Спасо-Преображенського храму с. Балок). За різними підрахунками, цього дня близько 200 людей від малого до старого поринули у крижану воду на водоймах Бару. Купання в ополонці на річці Рів не припинялися до самого вечора; навіть під покровом ночі сміливці продовжували пірнати у воду, аби оздоровитися та набратися Божої благодаті.

Організаторами святкувань Водохреща виступило Барське благочиння Вінницької єпархії УПЦ, спортивно-оздоровчий клуб «Криголам» та Барська міська рада. Громада міста щиро вдячна за допомогу у забезпеченні порядку та дотримання правил техніки безпеки рятувальникам із Барського сектору ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, працівникам КЗ «Муніципальна варта», учасникам спортивного клубу «Ферум» та співробітникам Барського відділення поліції.

Прес-служба Барського благочиння