На свято Барської ікони Божої Матері літургію очолив митрополит Симеон

1 жовтня у релігійному житті міста та всього благочиння відбулася визначна подія: Українська Православна Церква молитовно відзначила День пам’яті Барської ікони Божої Матері.

Нагадаємо, що чудотворну святиню-покровительку нашого міста знають та шанують не лише на Вінниччині, але і у Києві, в Одесі та й у всій Україні. На урочистості до жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері завітав Високопреосвященніший Симеон, митрополит Вінницький і Барський.

Архіпастирський візит, який став традиційним у цей святковий день, розпочався із того, що владика поклонився чудотворному образу Барської обителі та підніс молитви за наш край та всю Батьківщину. Настоятельниця, сестри та паломники зустрічали митрополита квітами та короваєм. Під час святкової Божественної літургії, що була звершена у нижньому храмі головного собору обителі на честь св. Пророка Ілії, архієрею співслужили благочинні Вінницької єпархії та гості у священному сані. Духовенство Барського району очолив благочинний, настоятель Свято-Успенського кафедрального собору м. Бара архімандрит Серафим (Поворозник). Почесною гостею богослужіння стала ігуменя Антонія (Стеценко), настоятельниця Браїлівського Свято-Троїцького жіночого монастиря та намісниця монастиря на честь Барської ікони Божої Матері.
По закінченні літургії владика звершив урочистий молебень перед святим образом Барської ікони Пресвятої Богородиці.

В архіпастирському слові митрополит Симеон подякував за гостинність матінці-настоятельниці і сестрам обителі та привітав ігуменю Антонію з високою нагородою – правом носіння другого хреста з прикрасами. Нагадаємо, що цим правом намісницю нашого монастиря нагородив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій під час свого Первосвятительського візиту до Браїлівського монастиря.

Також у проповіді архієрей коротко згадав історію Барського чудотворного образу, привітав духовенство та мирян зі святом та побажав молитовного заступництва Божої Матері. Особливо владика подякував паломникам з інших єпархій, які приїхали у наше місто, щоб розділити радість святкування шанованого у всій Україні чудотворного образу.
Вихованці недільної школи при монастирі, які прикрашали своїм чудовим співом Божественну літургію, підготували для митрополита, сестер, прихожан та гостей обителі духовні піснеспіви та вірші, присвячені Пресвятій Богородиці. Зворушений владика щиро подякував дітям та віддячив солодкими подарунками.

По закінченні урочистостей паломники та духовенство вирушили на святкову трапезу, що традиційно була приготована насельницями обителі.

Прес-служба Барського благочиння